Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

OpenAI обвиняется в краже личных данных миллионов людей

OpenAI звинувачують у крадіжці особистих даних мільйонів людей для навчання ChatGPT

Надійшла новина, що OpenAI стикається з черговим колективним позовом, який стверджує, що компанія порушує авторські права та конфіденційність мільйонів користувачів

Стало відомо, що з боку юридичної фірми Кларксон проти OpenAI подано позов, згідно з яким компанія незаконно збирала дані з інтернету без згоди їх власників, використовуючи їх для навчання авторського штучного інтелекту (ШІ). Позов вимагає встановити обмеження щодо того, як можна використовувати особисті дані для навчання ШІ, а також компенсувати шкоду постраждалим. Про цю новину повідомив Bloomberg 29 червня 2023 року.

ChatGPT - це ШІ, який веде розмови на різні теми, адаптуючись до стилю і настрою співрозмовника, генерує тексти, зображення, музику та інші види контенту. Для того, щоб навчити його всьому цьому, OpenAI використовувала величезну кількість даних з різних джерел, включаючи соціальні мережі, новинні сайти, книги і т. д. деякі з цих даних були особистими і належали мільйонам Інтернет -користувачів, які не давали своєї згоди на їх використання.

Позивачі описуються за своїми заняттями чи інтересами, але ідентифікуються лише за ініціалами через побоювання негативної реакції на них. Вони називають потенційний збиток у розмірі 3 млрд.доларів, виходячи з категорії постраждалих, які, за їхніми оцінками, обчислюються мільйонами. Вони також стверджують, що OpenAI ризикує викликати «цивілізаційний колапс», якщо не контролюватиме свої технології штучного інтелекту.

OpenAI заперечує звинувачення і заявляє, що вона дотримується всіх законів і етичних норм при використанні інформації для навчання своїх технологій. Компанія також каже, що вона прагне створити дружній та корисний ШІ, який допоможе людям у різних сферах життя. OpenAI підтримала ідею регулювання ШІ на державному та міжнародному рівнях.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів  про те, що Mercedes -Benz впроваджує чат-бот ChatGPT у свої автомобілі. А також наша редакція повідомила , що розроблено ШІ додаток WinGPT, яке працює на старому Windows 3.1.