Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Немецкий ученый опровергает расширение Вселенной своей гипотезой

німецький вчений викликає суперечки в науковому світі, спростовуючи розширення Всесвіту своєю гіпотезою

Надійшла новина, що професор з Університету Штутгарта розробив нову модель Всесвіту, пояснюючи червоне зміщення світла від далеких галактик без використання темної енергії

У науковому світі без відповіді залишається питання про те, чи розширюється Всесвіт. Вчені розуми розділяються в думках: одні вважають, що Всесвіт розширюється за допомогою темна енергія, яка протидіє гравітації, але інші пропонують альтернативне пояснення: можливо, Всесвіт взагалі не розширюється. Цю теорію висунув німецький професор Крістоф Веттерліх. Новину повідомив Yahoo 28 червня 2023 року, посилаючись на Futurism.

Теорія темної енергії виникла в 1998 році, коли дві групи астрономів виявили, що далекі наднові здаються слабшими, ніж очікувалося. Це означало, що вони знаходяться далі, ніж передбачалося за їх «червоним зміщенням». З'явився аргумент, що Всесвіт розширюється з прискоренням. Однак залишається невідомим, що таке» темна енергія " і як вона взаємодіє з іншими видами матерії та енергії.

Професор Веттерліх не є прихильником теорії темної енергії, і він не єдиний її опонент. У 2019 році група вчених з Оксфордського університету опублікувала статтю, згідно з якою прискорення розширення Всесвіту може бути статистичною помилкою. Вони припускають, що немає необхідності вводити додатковий параметр у вигляді темної енергії.

Згаданий Крістоф Веттерліх з Університету Штутгарта розробив нову модель Всесвіту, яка не вимагає наявності темної енергії: він вважає, що до цих пір поняття червоного зміщення від далеких галактик інтерпретувалося неправильно. Саме поняття "червоного зсуву" характеризується, як явище, коли довжина хвилі світла збільшується через видалення джерела світла від спостерігача. Зазвичай це вважається доказом розширення Всесвіту.

Але професор Веттерліх припускає, що червоне зміщення спричинене зміною маси елементарних частинок, таких як електрони та протони. Якщо маса частинок зменшується з часом, то це впливає на частоту світла, яке вони випромінюють або поглинають: світло від далеких галактик може здаватися червонішим, ніж воно є насправді. Професор визнає, що його модель ще не остаточна і потребує подальшої перевірки, і сподівається, що майбутні експерименти та спостереження допоможуть підтвердити або спростувати його гіпотезу. 

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що Virgin Galactic запускає перший комерційний політ на ракетному літаку SpaceShipTwo. А також наша редакція повідомила , що Continuum Space Systems прагне спростити управління космічними місіями за допомогою ШІ.