Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Книга «Принц Гарри. Запасной»

Книга " Принц Гаррі. Запасний", Гаррі Маунтбеттен-Віндзор

Книга вийшла на початку 2023 р.і відразу була перекладена на 15 мов. У Росії її видали у вигляді саммарі. Це мемуари принца Гаррі, де він розповідає про стосунки з королівською родиною та власне життя

Твір привернув багато уваги і сколихнув читачів і суспільство ще задовго до випуску. Її автор, принц Генрі, відомий під ім'ям Гаррі, є членом Королівської сім'ї Великобританії і п'ятим у списку спадкоємців. Однак по-справжньому в подібній ролі його ніхто не розглядав, особливо на тлі старшого брата. Замість цього юнак став запасним на випадок, якщо зі справжнім престолонаслідником щось трапиться. Ця думка і лягла в основу мемуарів – необхідність завжди бути в тіні і слідувати при цьому правилам корони. Як звичайна людина, він шукав своє місце в світі, що часом дуже сильно виходило за рамки протоколів. Його сповідь зустріла самий різний відгук, але в будь-якому випадку зачепила багатьох.

Про автора

Автор «Запасного», принц Гаррі – другий син принцеси Діани і Карла III, онук Єлизавети II. Він не раз привертав увагу ЗМІ скандалами і незвичайною поведінкою. Ще зі шкільних років за юнаків закріпилася слава непростої дитини, що підтвердили і погані оцінки. На дитинство і подальше життя сильно вплинула смерть матері і необхідність прийняти в сім'ю мачуху, Каміллу Паркер-Боулз. Подальші стосунки з родиною також були напруженими і досягли піку після одруження з актрисою Меган Маркл. В результаті подружжя склала з себе королівські обов'язки і переїхала в США .

Історія написання та видання

Саме проблеми в сімейних взаєминах і підштовхнули молоду людину до написання мемуарів. Його метою стало поділитися отриманим досвідом, розповісти про помилки і успіхи, про непрості моменти життя. Але ще важливіше стало буквально викрити проблеми, які назріли в роду монархів. За визнанням самого принца, без цього неможливо було б відновити його спілкування з родичами. Він не намагався нашкодити монархії, але хотів змінити становище таких же «запасних» спадкоємців.

Про публікацію книги було оголошено в 2021 році, і з самого початку від книги очікували скандальності та одкровень. З написанням Гаррі допомагав журналіст Джон Мерінгер. Отримані гроші планувалося направити на благодійність . Під час святкування платинового ювілею Єлизавети II в 2022 р.принц відвідав бабусю і навіть на час передумав публікувати мемуари. Але ті все ж побачили світ 10 січня 2023 р.уривки з'являлися в ЗМІ ще раніше, а в Іспанії тираж помилково стали продавати раніше офіційного релізу.

Зміст

Воно розділене на кілька частин, які представляють різні етапи і знакові події в житті автора. Гаррі розповідає про загибель Діани, про трагічний момент, коли разом з братом йшов за її труною. Разом з братом він думав, що мати таким чином сховалася від преси і насправді жива. Хоча юнака вважали членом Королівського сімейства, його спорідненість з Карлом III оскаржувалося через колір волосся. Детально описаний підлітковий вік, в тому числі скандальні випадки, коли юний принц пускався у всі тяжкі.

Чимало уваги приділено і зустрічі з майбутньою дружиною Меган, їх зіткненнях з родичами і конфліктах. Наводяться навіть уривки з листувань.

Як прийняли книгу

Після виходу ця праця стала однією з найбільш продаваних у світі. У Великобританії він і зовсім виявився лідером. Відгуки виявилися суперечливими, але критики сприйняли книгу набагато м'якше, ніж передбачалося. Деякі відзначали, що текст вийшов сильним, незвичайним, в ньому є дотепність і відвертість, а також історична цінність. Для багатьох це була можливість подивитися на життя правлячого роду зсередини.

У числі мінусів назвали зайву відвертість, велика кількість занадто інтимних подробиць. Читачі засудили і те, що Гаррі при цьому бажає недоторканності приватного життя, що суперечить змісту книги.