Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Книга «Сонька Золотая Ручка»

Книга "Сонька Золота Ручка", Віктор Мережко

Книга вийшла в 2007 році. В її основу лягла історія однієї з найвідоміших аферисток – Соньки Золотої Ручки. Автор детально відтворив події її життя, непростий шлях і любов

Ця книга присвячена одній з найцікавіших історичних особистостей. Софія Блювштейн, яку частіше називають за псевдонімом, стала "королевою злочинного світу". Вона народилася в єврейському гетто в Польщі і з дитинства володіла художніми здібностями. Цей та інші таланти допомогли їй організовувати складні афери. Їх довго не могли розкрити. Автор, в.Мережко, також є режисером однойменного серіалу. Він ретельно вивчав біографію цієї незвичайної жінки, щоб відтворити її в художньому вигляді. Перед читачами розкриваються подробиці її непростого життя, трагедії, взаємини з близькими людьми. Вона постає героїнею з внутрішньою силою, яка залишається незломленою до самого кінця.

Про автора

Віктор Мережко – відомий сценарист і режисер, який створив понад 50 фільмів і мультфільмів. Працював на телебаченні, в т.ч. на каналі ТВ-6, брав участь у його створенні та розвитку. Для Мережка завжди був важливий внутрішній світ героїв, а також моральність суспільства. З нею пов'язано чимало проблем, які ця творча людина висвітлювала у своїх творах. Його персонажі проходили важкі випробування, гартувалися в них. Велику роль грали і взаємини. У сюжетах вміло поєднувалися лірика і ексцентричність, вони виходили незвичайними, повчальними, змушують по-новому поглянути на життя.

Режисер отримав звання народного артиста і заслуженого діяча мистецтва. Він також займався написанням прози. Його твори нерідко перетиналися з відзнятими фільмами і серіалами.

Зміст

" Сонька Золота Ручка» – Історія легендарної аферистки, чий образ як і раніше залишається цікавим і привабливим для багатьох. Мережко також випустив однойменний серіал, але книга містить більше подробиць. У ній показана майже все життя Софії – починаючи від зовсім молодого віку і закінчуючи літнім віком. Але навіть після всіх випробувань, каторги, жінка залишається сильною, розумною, не втрачає свого жвавого характеру. У твору є продовження, воно розповідає про життя Соньки після в'язниці і про її дочок.

Автор детально розкриває характер героїні. Вона з юного віку зіткнулася з бідами після смерті батьків. Мачуха і сестра чекали від молодої дівчини тільки вигідного весілля. Приблизно в цей час Софія почала красти. Вона спритно крала гаманці і коштовності у багатіїв. Іноді це був спосіб помсти, іноді-майже розвага. Практично вся сім'я була пов'язана з цим ремеслом, в тому числі батько, який спілкувався з підозрілими людьми.

Сонька продовжує кар'єру злодійки, махінації стають складнішими. Мережко захоплююче прописує їх, і по тексту видно, що героїня займається обманом не тільки через потребу. Для неї це стає життям. Чоловіків вона розглядає як посібників або джерело наживи. Але і в її долі настає момент, коли жінка закохується і виявляється відданою.

Відгуки

Книга отримала багато позитивних відгуків. Шанувальники називають її цікавою, захоплюючою. Вона заслужила більше визнання, ніж серіал, так як краще розкривають легендарну царицю злодіїв і її долю. Добре передана епоха, атмосфера і колорит. Сама Софія показана непростою особистістю, навіть суперечливою. Але вона викликає співчуття, чіпляє. Образ сильної особистості привернув увагу читачів.

Твір не претендує на історичну достовірність, це в першу чергу Художня література. У центрі-характер головної героїні, рішення, вибір в житті. Письменник показав і те, до якого важкого результату можна прийти, якщо ступити на подібну стежку.