Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Книга «Крупнейшие мировые аферы. Искусство обмана и обман, как искусство»

Книга " найбільші світові афери. Мистецтво обману і обман, як мистецтво", Валерія Башкірова

Книга вийшла в 2008 році. Її кілька разів перевидавали і доповнювали. Автори розглядають афери, які придбали загальносвітову популярність, і організаторів цих справ

В історії завжди знаходилися ті, хто хотів нажитися нечесним шляхом. Це і дрібні шахраї, і аферисти, які провертають багатомільйонні справи. Найчастіше найбільш відомі ступили на цю дорогу не через те, що не вистачає таланту або знань займатися чим-небудь законним. Навпаки, вони розумні, харизматичні, вміють грати всілякі ролі і розбираються в психології. Хоча подібні дії завдавали величезної шкоди, представники злодійської професії викликали захоплення придуманими схемами. Їх життями цікавляться прості громадяни, дослідники, історики, криміналісти. У книзі зібрані яскраві випадки, що показують, наскільки винахідливими стають люди на шляху до багатства.

Про що

Автори, в Башкирова і А.Соловйов, написали чимало книг, присвячених фінансам і бізнесу. Вони звертаються до місця цих речей у світовій історії країн і пишуть про непрості сторони грошей. Кризи, розорення, шлях багатих до успіху і їх проблеми – основні теми. У» найбільших світових аферах " письменники звернулися до способів, до яких вдаються деякі в спробах заробити швидко і багато. І якщо одні вирішуються красти потроху, то інші влаштовують обмани вартістю в цілі статки.

У передмові читачам пропонують поміркувати над тим, що таке афера. Це слово не завжди мало негативне значення. Спочатку воно позначало будь-яку угоду, що приводить до прибутку. Однак підприємництво-це сфера, де панують жорстокі правила. Головна мета-нажива, тому деякі готові зайти занадто далеко. Грань дуже тонка. Ті, хто прагне продати продукт, вдаються якщо не до обману, то, щонайменше, до маніпуляцій. Такі люди обіцяють те, що можуть потім не виконати, і продають насправді марне.

В інших випадках головна причина-не заробіток грошей, навіть якщо їх отримують. Наприклад, в основі може лежати любов до мистецтва. Не забуті і авантюристи, що йдуть на подібні справи більше з бажання отримати адреналін. Вони романтики, які шукають пригод.

Творці твору проаналізували образ афериста. Це не грабіжник, чия зброя – не груба сила, а вміння так уявити підприємство, що люди особисто понесуть будь-які суми. Примушувати нікого і не доведеться. Така махінація стає грою, що вимагає від учасників прояви талантів.

Не дивно, що подібних ділків часто сприймають через романтичний ореол. Про них написані романи і зняті фільми . Хоча сюжети не виправдовують скоєні злочини, вони захоплюють нестандартним мисленням і несподіваними ідеями. Автори називають ще одну причину, по якій аферисти виявляються настільки привабливими. Це негативний образ, який мають жертви. Часто обман будується на людській жадібності, коли шахрай пропонує отримати щось майже за безкоштовно. Люди ведуться-і втрачають набагато більше.

Відгуки

Книга розрахована на широку аудиторію. Багато хто знайшов цікаві та оригінальні випадки афер. Письменники підібрали приклади, щоб показати, як люди ведуться на абсолютно очевидні, здавалося б, хитрощі. Про них розказано простою і захоплюючою мовою. З читачами ніби ведуть діалог, наштовхують на цікаві і несподівані роздуми. Пропонується побачити, як насправді багато махінацій відбувалося у світовій історії. Вони збереглися в літературі і міфах.

Хоча це не підручник, твір виявився корисним для тих, хто пов'язаний із законом. Його використовують у вузах, а наведені в тексті події розглядають на заняттях.