Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Инвестиции в NFT: полный гайд для новичков

інвестиції в NFT: повний гайд для новачків, ризики, оцінка цінності, поради від практиків

Ми розберемо, що таке NFT, чотири способи інвестувати в токени. Поговоримо, як оцінити вартість активів, які існують ризики і вдалі проекти

Інвестувати в NFT небезпечно. Саме з цієї причини інвестування в невзаємозамінні токени в 2021-2022 стало таким популярним! Виною всьому проста людська психологія: що, як не небезпека, змушує організм виробляти адреналін ударними темпами? Ще на початку 2021 року Про ринок NFT мало хто чув, а сьогодні знають навіть ті, хто має найвіддаленіше уявлення і про блокчейн, і про інвестування взагалі. Ще одне дивовижне відкриття в тому, що ніхто в усьому світі не знає, в якому вигляді майбутнє чекає Non-Fungible Tokens. Майбутня це культурна цінність, мильна бульбашка або ведмежий ринок? Відкрити завісу таємниці сьогодні спробувала редакція https://worldbank.org.ua.

Що таке NFT простими словами?

Что такое NFT простыми словами?

NFT (Non-Fungible Tokens) — невзаємозамінний токен, який може створюватися тільки на блокчейне. Кожен з існуючих в сфері NFT унікальний і незамінний. Це визначає його цінність і відрізняє від криптовалюти.

А ви знали, що основний обсяг  NFT сьогодні створюється на блокчейні біржі Ethereum . Отже, і купити їх можна за ефір (ЕТН).

Для власника, інвестора NFT — цифровий сертифікат, що підтверджує право власності на унікальний віртуальний актив. Говорячи простими словами, покупку невзаємозамінного токена можна порівняти з реєстрацією нерухомості в базі даних ЕГРН. І там, і там мається на увазі якийсь запис до Реєстру, що підтверджує, що одноосібний власник — саме ви.

Через унікальну комбінацію символів в токен можна записати, зашифрувати будь-яку інформацію, будь-яку логіку. В тому числі, дані про власника, дату придбання, сплачену ціну і навіть розмір комісії.

А ви знали, що, найпопулярніші у 2022 році майданчики в плані купівлі, продажу та зберігання невзаємозамінних токенів за цифрові гроші — OpenSea , Rarible і SuperRare.

Які способи інвестування в NFT існують?

Какие способы инвестирования в NFT существуют?

Для інвесторів, які цікавляться світом невзаємозамінних токенів, існує кілька варіантів вигідних вкладень:

 1. Пряме інвестування - покупка токена для його подальшого перепродажу. Найпростіша і зрозуміла схема роботи: купити актив за низькою ціною, щоб потім вигідно продати після збільшення його вартості іншому інформаційному інвестору або арт-колекціонеру. Велика складність тільки в тому, щоб швидко і вірно спрогнозувати, зрозуміти, що саме буде користуватися попитом в майбутньому. 
 2. Кредитування та криптовалютні позики - позичання вашими клієнтами власних крипто-активів. Отримавши в заставу NFT-токен, ви надаєте в позику під відсотки криптовалюта або фіатние гроші. Ваш заробіток з одного кредитується може доходити до 20% річних. Ви будете при цьому захищені від обману з його боку — якщо позичальник не виплатить відсотки, його токен залишиться у вас.
 3. Придбання індексу фонду. тут майже те саме, що з інвестиційним портфелем з акціями та облігаціями. Тільки замість цінних паперів є NFT-активи. Як і з традиційним інвестуванням, потрібно дізнатися про диверсифікацію набору. 
 4. Купівля NFT-токенів для набуття додаткових можливостей. а цей метод можна порівняти з вкладеннями в долари або дорогоцінні метали. Ви купуєте актив, який в будь-який час можна конвертувати в кріптомонети. Як і з використанням фіатной валюти, вкладатися потрібно в високоліквідні проекти.

" якщо ви інвестор, то дивіться на те, що буде робити актив, а якщо ви спекулянт, то дивіться на те, що буде робити ціна»  ( Уоррен Баффет ).

Як оцінити реальну вартість NFT?

Как оценить реальную стоимость NFT?

Автори VC.ru рекомендують звернути увагу на сукупність факторів, інструментів, перспектив і особливостей:

 1. Художник . У світі токенів ім'я художника стає брендом. Те ж саме практично, що в реальності купити сукню від Chanel. 
 2. Команда проекту. саме її силами створюється цінність продукту — як і за рахунок потоку прибутку, так і за рахунок підвищення культурної значущості. Так, децентралізовані команди більш ідейні і соціальні.
 3. Цифрова користь. конкретні переваги, які з'являються у власника у віртуальному світі. 
 4. Користь у реальному світі. це має бути щось справді відчутне, необхідне. Фішка з корисністю хороша тим, що її найпростіше оцінити. Можна розглядати вхід в закриті спільноти, доступ до закритих розпродажів, фізичні подарунки користувачам.
 5. Культурне значення. володіти тим, що має реальне культурне значення, продовжує бути ознакою високого статусу.
 6. Естетика.  Краса називається поняттям суб'єктивним, проте потрібно не забувати, що саме вона викликає найсильнішу емоційну реакцію у покупця.
 7. Історія . складна, яскрава і запам'ятовується, вона є сильним аргументом у світі NFT, де всі проекти однаково молоді.
 8. Спільнота. експерти вважають цей пункт найсильнішим. Спільнота NFT-проекту має бути активною, оскільки інакше він просто приречений на загибель. 

Які ризики інвестування в NFT?

Какие есть риски вложений в NFT?

Якщо ви твердо вирішили вкладатися в NFT, приватний інвестор Сергій Габов, редактор "журналу Вінвестора", попереджає про три головні ризики, що вас чекають:

 1. Висока волатильність ринку. іншими словами, різкий підйом-спад ціни. З цієї причини NFT — не найкращий варіант для короткострокового та середньострокового інвестування. Ви так ризикуєте втратити чималу частину вкладених коштів.
 2. Фішинг, хакерські атаки . NFT-колекції за космічними цінами-ласий шматочок для кібер-злодіїв. Згадайте, як у травні 2022 року злочинцям вдалося вкрасти 29 NFT-токенів Moonbirds вартістю в 750 ЕТН (1,5 млн доларів).
 3. Складна аналітика. починаючому інвестору не так просто розібратися в торгових показниках, що формують цінність NFT-активу. А такі фундаментальні речі, як фінансові звіти і ринкові мультиплікатори, для подібних невзаємозамінних токенов і зовсім недоступні.

Також експерт радить займатися вкладенням в Non-Fungible Tokens тим інвесторам, які вже мають уявлення про тенденції в світі сучасного мистецтва.

Приклади вдалих варіантів для NFT-інвестування

Примеры удачных вариантов для NFT-инвестирования

Ми вже з'ясували, що цінність NFT виростає одночасно з корисності і рідкості артефакту. З цієї точки зору можна виділити відразу кілька вдалих прикладів:

 • Cryptopanks . Стабільно знаходяться в основній п'ятірці кращих NFT-проектів за ринковою капіталізацією. "Кріптопанк" - це створення 10 000 унікальних портретів розміром 24*24 пікселів. Частина зображення згенерована нейромережею, деяка частина намальована вручну живими художниками. І чим більше таких рукописних елементів, тим дорожче цінується картинка. Однією з найпопулярніших колекцій проекту стала Bored Ape Yacht Club. Це пояснюється не тільки багатством використаних стилів-кожен наступний покупець отримує доступ до закритого клубу. Цікаво і те, як проект Cryptopanks розкручувався. Наприклад, на зорі своєї творчості для залучення уваги широкої аудиторії роздавали NFT-картинки безкоштовно.
 • Tamadoge . Мемний проект з власною криптовалютою ТАМА. Користувачам пропонується купити віртуального вихованця, доглядати за ним. До кожного звірку автоматично прив'язується невзаємозамінний токен. Чим більше очок ви заробите в» тамагочі", чим дорожче буде коштувати ваш актив.
 • Calvaria . NFT- Гра , яка дає геймерам можливість заробити. У ролі криптовалюти використовується RIA. Даний токен можна використовувати для покупки ігрових карт, а також здійснювати з ним угоди на платформі.
 • IMPT. Проект фактично експлуатує зелені технології для власного просування. У його фундаменті-програма компенсації викидів СО2. Схема проста: на платформі impt.io купується екологічно чистий товар, разом з ним покупцеві дістається токен IMPT. Криптомонети потім обмінюються на вуглецеві кредити і конвертуються в NFT. Нехитра конструкція, яка привернула вже більше 10 000 відомих і молодих компаній.
 • Hackatao. в основі колекції — анімація, яка демонструє світові проблеми з навколишнім середовищем.
 • Beeple. Проект розповідає про політику з терпким присмаком сюрреалізму.

Експерти VC.ru вважають, що при виборі NFT важливо насамперед оцінити три аспекти: користь, майбутній розподіл і культурну значимість.

5 важливих порад для тих, хто хоче інвестувати в NFT

5 важных советов для всех, кто хочет инвестировать в NFT

На закінчення представимо рекомендації від експертів:

 1. Починайте з визначення конкретної суми для інвестування, оцінки ризиків, вивчення ринку і щільного аналізу проекту, в який збираєтеся вкладатися.
 2. Замислюйтеся не тільки про вигідну покупку невзаємозамінних токенов, але і про їх подальшому зберіганні. Обов'язково потрібно вибрати майданчик, добре захищену від злому. Кращий же варіант на сьогодні — холодний гаманець.
 3. Пам'ятайте, що 100% безпечних інвестицій не існує. У випадку з NFT ви ризикуєте всією вкладеною сумою.
 4. Інвестування в токени не варто починати, поки у вас немає повного розуміння криптовалютного ринку. Знайдіть час на вивчення теорії-і це повністю виправдає себе.
 5. На кожному етапі інвестування усвідомлюйте, що тільки ви відповідальні за безпеку свого капіталу. Якою б не була вигідною ціна, не переходьте на сумнівні майданчики.

Підводячи підсумки, команда https://worldbank.org.ua хоче повернутися до того, з чого ми почали. Ринок NFT пов'язаний з високими ризиками. Ніхто в світі не може точно передбачити, що його чекає в прийдешньому. Може бути, це черговий «мильна бульбашка». А може бути, інвестування в невзаємозамінні токени принесе вже в найближчому майбутньому величезний прибуток. Тут буде показовою історія з біткоіни. Однак одне можна сказати точно вже зараз: приступайте до вкладень в цифрові активи NFT тільки в тому випадку, якщо є вільні гроші, втрата яких не стане для вас фатальною. Будьте готові до високої волатильності на ринку Non-Fungible Tokens, глибоким просадкам і довгому очікуванню періоду, коли «модна штучка» виросте в явно виражений висхідний тренд.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал « інвестиції в NFT: повний гайд для новачків, ризики, оцінка цінності, поради від практиків» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «інвестиції», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.