Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Инвестиции в валюту

інвестиції в валюту: плюси і мінуси, де купувати і в що вкладатися?

З чого почати інвестування у валюту? Вибір мети, плюси і мінуси. В яку валюту краще вкладатися в 2022 році і де її купити?

Редакція Бізнес - журналу https://worldbank.org.ua виявила вельми цікаву статистику: тільки 36% населення мають заощадження. Найчастіше люди вкладають свої накопичення в Нерухомість (46 %) або довіряють гроші банкам (29 %). Що ж стосується валюти, цей вид інвестування вибирає всього 10% громадян. Експерти кажуть, що інші інвестори, нехтуючи валютними вкладеннями, втрачають шанс не тільки урізноманітнити свій інвестиційний портфель, а й підвищити його прибутковість. Якими методами доцільно працювати з інвалютою, де її краще купувати, яку стратегію інвестування вибрати і які плюси і мінуси такого вибору, ми розповімо далі.

Купівля валюти: почніть з вибору основної мети

Інвестування не принесе великої вигоди, якщо інвестор не до кінця розуміє, навіщо він вкладається у валюту. Тому починати варто з вибору конкретної мети:

 1. Валютні витрати . Вам потрібно оплатити у валюті будь-яке разове захід-наприклад, поїздку в США .
 2. Валютні зобов'язання . Потрібно циклічна оплата послуги або роботи у валюті — те ж щомісячне внесення оплати за навчання в зарубіжному вузі.
 3. Валютні заощадження. Валюта купується не для того, щоб витратити, а для того, щоб її зберегти на довгостроковий період. Тут потрібно звернути увагу на інвестиційні інструменти, що гарантують фіксовану прибутковість, — від доларових вкладів до єврооблігацій.
 4. Валютні активні операції . Іншими словами, ви зацікавлені в значному примноженні капіталу, а не в пасивному супутньому заробітку.
 5. Валютне хеджування . Інакше кажучи, Страхування валютних зобов'язань від різких стрибків курсу інвалюти.

Якщо перші три цілі передбачають наявність на руках всієї необхідної суми, то з останніми двома можна діяти з кредитним плечем.

Плюси і мінуси інвестування у валюту

»За" інвестиції в валюту:

 1. Доступність: почати інвестування можна з будь-якої суми.
 2. Ясна вигода: щоб заробити на валюті, на перших порах досить лише відстежувати різницю курсів.
 3. Висока ліквідність: продати ті ж долари набагато швидше, ніж квартиру або земельну ділянку.

»проти" вкладень у валюту:

 1. Непередбачуваність ринку: навіть досвідчені професіонали не можуть зі 100% ймовірністю спрогнозувати курс валюти на найближчий час.
 2. Обмежена ліквідність: чим більше ваші апетити, тим складніше знайти значну суму грошей для обміну за привабливою ціною.
 3. Ризик втрати частини капіталу: іноді на різниці курсів можна позбутися значної частини заощаджень.

Інвестування в валюту не передбачає стабільно високого доходу — ваш прибуток залежить від ситуації в світі.

В яку валюту краще вкладати в 2022 році?

Велика частина інвесторів традиційно вибирає для вкладень американські долари, євро, китайські юані і криптовалюта. Стійкими і привабливими для інвестування вважають Швейцарські франки, японські ієни, британські фунти стерлінгів.

Західний портфель

Традиційно вибирають:

 • Долари США. Все просто-це глобальна резервна грошова одиниця.
 • Євро. Європейська валюта офіційно введена в обіг в 2002 році — об'єднує більшу частину держав Євросоюзу, вона як і раніше залишається привабливою для інвесторів.

Твердими валютами на сьогодні вважаються не тільки долари, франки, євро, фунти, а й ієни, юані. При цьому найбільшою ліквідністю відрізняються євро, долари і юані.

Азіатський портфель

На тлі ситуацій з санкціями, заморозками рахунків окремих банків, що потрапили в список Specially Designated Nationals List, інвесторам є сенс доповнити свій мультивалютний портфель міцними азіатськими валютами:

 • Юань. Може похвалитися найвищою ліквідністю серед азіатських валют. На користь китайських грошей-вони історично стабільно торгуються по відношенню до американських доларів.
 • Гонконгський долар. Поки валюта не відрізняється високою ліквідністю, проте їй пророкують перспективне майбутнє. Не потрібно забувати, що HKD також входить в топ-10 найбільш торгованих валют на планеті.
 • Єна. Японські гроші традиційно називають "валютою тихої гавані". Пам'ятайте, що на ряді глобальних бірж вона відрізняється низькою ліквідністю.

Професіонали радять диверсифікувати азіатський портфель в наступному співвідношенні: юані — 55 %, Гонконгські долари — 30 %, ієни — 15 %.

Де купити валюту для інвестування?

Вам потрібна готівка чи валютна позиція? Від відповіді на це питання залежить вибір майданчика для придбання інвалюти.

Обмінний пункт банку

Відразу засмутимо: купівля валюти що в онлайн-, що в офлайн-банку — це не вибір інвестора. Даний варіант годиться лише для тих, кому терміново потрібно отримати іноземні готівку для разових або циклічних платежів. Що стосується банківських кас, вони розчаровують ОБМЕЖЕНОЮ ліквідністю: терміновий обмін навіть 20 000 доларів може стати проблемою. Також варіант не привабливий і широким спредом-різницею між ціною купівлі та продажу, яка починається від 1% і доходить в кризові дні до 7 %.

Купівля на біржі

Відмінний вибір, якщо ви зацікавлені в торгівлі парами, що містять нацвалюту: саме на біржах національні валютні пари володіють більшою ліквідністю. Біржа об'єднала в собі переваги обмінних банківських пунктів і ринку Форекс, про який ми розповімо далі: тут можна як торгувати валютою з вузькими спредами, так і швидко вивести свої накопичення в готівку.

Великий плюс перед Форексом: на біржі у інвестора є можливість виставити власну котирування. На Форексі ж ви можете тільки прийняти котирування дилера або відмовитися від неї. Але перевага нівелюється недоліком біржі: якщо на Форексі можна торгувати всіма валютами, то на біржовому майданчику — працювати тільки з парами, що містять нацвалюту. Однак і там, і там можна спокійно починати інвестиційну діяльність на кредитні кошти.

Ринок Форекс

Якщо ви хочете спробувати заробити на екзотичних валютних парах — валюті, яку ніколи не тримали в руках, то є сенс звертатися саме до Форексу. Це позабіржовий організований валютний ринок з цілим списком переваг:

 1. Величезний вибір світової валюти для продажу та обміну. Ви можете скласти будь — яку валютну пару, керуючись її максимальним потенціалом, - зовсім не обов'язково, щоб там фігурувала нацвалюта.
 2. Вважається однією з найбільш ліквідних валютних майданчиків.
 3. Вузький спред — різниця між ціною для купівлі та продажу.
 4. Можливість роботи з необмеженими сумами.

Також Форекс привабливий тим, що почати роботу з ним можна і з кредитним плечем.

Методи інвестування у валюту: довгострокові та короткострокові

Якщо ви раніше вкладалися в цінні папери, буде куди простіше — з валютою працюють практично ті ж самі методи.

Інструменти для короткострокового інвестування

Тут має місце бути всім знайомий трейдинг — швидке отримання доходу за рахунок різниці курсів валюти: «купи дешевше, продай дорожче». В даному випадку набагато зручніше і вигідніше діяти через брокера на фінансовій біржі. Сьогодні працює чимало брокерських мобільних додатків, з якими ви можете купувати-продавати долари, фунти, юані, Євро в режимі онлайн за біржовою ціною. А ось звертатися до банків трейдерам не радять: адже банківські організації самі закуповують валюту на біржах і продають її клієнтам зі своїми націнками.

Інструменти для довгострокового інвестування

Якщо ж вас приваблюють довгострокові вкладення, то набір інвестиційних інструментів буде куди багатшими:

 1. Валютний вклад в банку . Відразу попередимо, що це надійний спосіб зберегти валюту, але не заробити на ній. Виною всьому низька процентна ставка: для доларових депозитів — 3-4 %, для вкладів в євро — не більше 1 %.
 2. Акції іноземних емітентів . В даному випадку можна формувати інвестиційний портфель самостійно, а можна купити вже готовий. Прибутковість варіанту-до 14% річних.
 3. Єврооблігації (євробонди). фактично ті ж самі облігації, тільки випущені в іноземній (для вкладника) валюті. Ви вкладаєтеся в розвиток зарубіжної компанії, а вона обіцяє повернути вам вкладену валюту у встановлений термін з обумовленими відсотками (купонами). Інструмент привабливий тим, що прибутковість тут складається з трьох елементів: зміна курсу валюти + виплати відсотків + різниця в ціні самого євробонду (продали дорожче, ніж купили).
 4. ETF. Exchange Traded Fund називаються спеціальні біржові фонди, що пропонують купити у валюті (доларах, фунтах стерлінгів, євро) готові інвестиційні портфелі, сформовані за певним індексом. Найсмачнішим тут буде FXIT-акції високотехнологічних американських компаній: Apple , Microsoft , Google , Cisco , IBM , Intel , Visa . Прибутковість при такому наборі може досягати 130% річних за кілька років. ETF вибирають за доступний поріг входу, широку диверсифікацію портфеля (до 80-90 компаній-емітентів) і простоту управління (фактично інвестор лише отримує дохід, а всім іншим займається біржовий фонд).

Фахівці рекомендують використовувати одночасно кілька інструментів для отримання максимальної вигоди.

Як з'ясувала редакція https://worldbank.org.ua, у 2022 році є сенс формування саме мультивалютного інвестиційного портфеля, що складається, мінімум, з трьох інвалют. Це привабливо високою волатильністю і мінімізацією ризиків втрати капіталу на випадок кризи, санкцій та інших потрясінь. Співвідношення приблизно таке: 50 % — долари, 25 % — євро, 10% - юані. Що стосується решти, її можна сформувати з швейцарських франків, Шведських, Норвезьких, Датських крон, а також австралійських і Новозеландських доларів.