Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

В Boeing заявляют, что тестируемый с NASA реактивный самолет предположительно заменит 737 Max

представники Boeing кажуть, що тестований з NASA реактивний літак імовірно замінить 737 Max

Boeing Co ділиться новинами про наміри запустити нові реактивні літаки у використання, замінивши ними більш звичні моделі 737 Max, що може відбутися в 2030-х роках

Стало відомо, що Boeing Co розглядає інноваційний літак, який він розробляє разом з NASA, як потенційний Повітряний транспорт нового покоління, що відбудеться в наступному десятилітті. Про цю новину повідомив Bloomberg 25 січня 2023 року.

Ближче до 2030-х років планується, що американський авіавиробник запустить повномасштабний прототип вузькофюзеляжного літака, розмір якого може зробити його можливим наступником 737 Max. Протягом останніх 15 років Boeing і NASA співпрацюють над розробкою концепції, що характеризується зменшенням опору та споживання палива за допомогою наддовгих тонких крил, які стабілізуються діагональними стійками, прикріпленими до нижнього фюзеляжу літака.

Дизайн у поєднанні з передовими технологіями двигуна може зменшити споживання палива та викиди приблизно на 30% порівняно з Boeing 737 Max та сімейством A320neo Airbus SE, яких називають» робочими конями " авіакомпаній по всьому світу.

Все це відповідає «стандарту, необхідному для запуску комерційного літака», про що заявив виконавчий директор Boeing Дейв Калхун під час телефонної конференції з доходів. Він підкреслив, що в даний час Boeing тестує цифрові інструменти, які він буде використовувати для проектування і виробництва літаків в рамках декількох оборонних програм.

Примітно, що буквально в минулому році було оголошено, що Титан авіації не стане братися за реактивний лайнер в найближчому десятилітті, відмовившись боротися за лідерство з Airbus на ринку вузькофюзеляжних літаків. Минулого тижня NASA виділило Boeing 425 млн. доларів на створення нового покоління екологічно чистих реактивних лайнерів, готових вийти на комерційний ринок в 2030-х роках. Виробник літаків і його партнери нададуть ще 725 млн.доларів.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів  про те, що NASA співпрацює з Boeing для проектування та складання більш економічної конструкції літака.