Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Топ-10 лучших мировых производителей солнечных панелей

Топ-10 найкращих світових виробників сонячних панелей за версією 2022 року

Десять провідних світових виробників сонячних батарей: гарантійний термін, Номінальна потужність, середньостатистична ефективність, ціновий діапазон продукції, головні переваги

Як вибрати з сотень світових виробників солярних панелей найкращих? Редакція worldbank.org.ua спирається тут на рейтинг Tier 1, розроблений Bloomberg New Energy Finance Corporation. Згідно з ним, компанії-виробники оцінюються по фінансовій стійкості. А раз підприємство показує стабільне зростання, значить, буде вірним припустити, що воно випускає на ринок затребувану, якісну і надійну продукцію.

За вказаним рейтингом "Рівень 1", ми змогли визначити десятку провідних світових виробників сонячних панелей на 2022 рік:

 1. LG Energy
 2. REC Group
 3. SunPower
 4. Canadian Solar
 5. JA Solar
 6. Panasonic
 7. Hanwha Q Cells
 8. Trina Solar
 9. Jinko Solar
 10. Longi Solar

Розкриємо докладніше ефективність, потужність випускаються батарей, ціновий діапазон, гарантію та інші важливі характеристики.

Топ-10 лучших мировых производителей солнечных панелей по версии 2022 года: LG Energy

1. LG Energy

 • Номінальна потужність: 320-375 Вт
 • Середня ефективність: 19,3-21,7 %
 • Гарантія: 25 років
 • Ціновий діапазон: Середній, Високий

«Елджі» отримав заслужений статус глобального виробника надійних і високопродуктивних геліобатарей відмінної якості. У сфері сонячної енергетики компанія успішно працює вже понад тридцять років. Особливо цінно, що за свою довгу історію LG виконала численні власні дослідження, накопичила авторські розробки. Масовий Виробництво фотоелектричних панелей стартувало в 2009 році, з тих пір виробник вважається лідером за рейтингом Tier 1. Він випускає сонячні батареї premium-категорії, популярні в ЄС, Австралії та Сполучених Штатах.

Топ-10 лучших мировых производителей солнечных панелей по версии 2022 года: REC Group

2. REC Group

 • Номінальна потужність: 290-355 Вт
 • Середня ефективність: 18-20, 7 %
 • Гарантія: 20 років
 • Ціновий діапазон: Середній, Високий

Європейська компанія веде свою історію з 1996 року. Вона визнана новатором у сфері сонячної енергетики. Штаб-квартира REC Group знаходиться в Норвегії, в той час як виробництво — в Сінгапурі. На сьогоднішній день це один з лідерів галузі, що поставляє на ринок якісні і високопродуктивні панелі за виправданою ціною. Особливий упор робиться на якість: вироби тестуються тут в більш жорстких і екстремальних умовах, ніж те велять стандарти. Паралельно фахівці скрупульозно відстежують працездатність всіх елементів вироблених геліосистем. Укупі це забезпечує одні з найбільш мінімальних показників тимчасової деградації панелей.

Топ-10 лучших мировых производителей солнечных панелей по версии 2022 года: SunPower

3. SunPower

 • Номінальна потужність: 340-400 Вт
 • Середня ефективність: 19-22, 8 %
 • Гарантія: 25 років
 • Діапазон цін: Середній, Високий, Дуже високий

Американська компанія має найдовшу і найбагатшу історія у сфері геліоенергетики — SunPower працює в цьому напрямку з 1980-х.не дивно, що її продукція лідирує за ефективністю на ринку. Сьогодні "Санпауер" - гігантська корпорація з заводами в Європі та Азії, Мексиці та Сполучених Штатах. Вона активно впроваджує інноваційні технології виробництва, пропонує найефективніші геліопанелі з мінімальним ступенем зносу. 

Додатково виробник гарантує, що його вироби через чверть століття використання збережуть не менше 92% своєї ємності. Видатні характеристики забезпечуються високою ціною-SunPower лідирують не тільки по надійності, але і по дорожнечі. Але, незважаючи на вартість, це один з найпопулярніших постачальників сонячних панелей на Північноамериканському континенті.

Топ-10 лучших мировых производителей солнечных панелей по версии 2022 года: Canadian Solar

4. Canadian Solar

 • Номінальна потужність: 260-400 Вт
 • Середня ефективність: 18-23, 8 %
 • Гарантія: 25-30 років
 • Діапазон цін: низький, середній

Компанія почала роботу в 2001 році, щоб вже в 2006 увійти в число найбільших світових виробників геліоенергетичної продукції. Сьогодні у канадського холдингу є дочірні підприємства в 24 світових державах на всіх населених континентах. У Канаді та Китаї відкриті власні масштабні дослідницькі центри.

Серйозний підхід до наукових досліджень, солідні інвестиції , постійне впровадження інновацій забезпечили високу якість, залізну надійність і відмінну продуктивність навіть в суворих умовах з мінімальною сонячною активністю. Додатково до цього Canadian Solar впровадила суворий контроль якості на всіх етапах виробничих процесів.

Топ-10 лучших мировых производителей солнечных панелей по версии 2022 года: JA Solar

5. JA Solar

 • Номінальна потужність: 270-400 Вт
 • Середня ефективність: 16-19, 6 %
 • Гарантія: 10 років — на матеріали, 25 років — на продуктивність
 • Діапазон цін: низький, середній

JA Solar - компанія з КНР, заснована в 2007. Сьогодні це виробничий комплекс, що виготовляє геліомодулі, кремнієві пластини і елементи, Фотоелектричні системи живлення. Продукція китайського виробника відома вже в 120 світових державах. Він робить ставку на системне впровадження інновацій, розвиток світової мережі продажів, всебічну техпідтримку клієнтів, постійне вдосконалення солярних модулів для забезпечення максимальної ефективності. Не дивно, що JA Solar входить в число найкращих і надійних виробників сонячних батарей.

Також ця компанія — справжній першопроходець. Вона першою стала використовувати технологію подвійного друку у виготовленні фотовольтаїчних осередків, що допомогло на 100% виключити можливість відшарування провідних струм шин. Серед інших сміливих нововведень-техніка пасивації на зворотному боці, селективна дифузна технологія для вдосконалення продуктивності геліопанелей.

Топ-10 лучших мировых производителей солнечных панелей по версии 2022 года: Panasonic

6. Panasonic

 • Номінальна потужність: 245-330 Вт
 • Середня ефективність: 18-20, 4 %
 • Гарантія: 25 років
 • Діапазон цін: Середній, Високий

Японський мультибренд, який, крім якісної електроніки, поставляє на ринок довговічні і зносостійкі сонячні панелі. Столітня історія досліджень і розробок «Панасонік «дозволила компанії випустити геліобатареї, визнані»кращим і оптимальним рішенням в солярній енергетиці". Panasonic гарантує покупцям, що його геліопанелі збережуть до 90,8% вихідної потужності навіть після 25-річної роботи. Настільки довгострокову гарантію забезпечує активне застосування інноваційних технологій у виробництві.

Топ-10 лучших мировых производителей солнечных панелей по версии 2022 года: Hanwha Q Cells

7. Hanwha Q Cells

 • Номінальна потужність: 270-330 Вт
 • Середня ефективність: 16-19, 6 %
 • Гарантія: 25 років — на продуктивність, 12 років — на продукцію
 • Ціновий діапазон: середній

Hanwha Q Cells — спільна корейсько-німецька компанія. Її виробничі підприємства розташовуються в США , Південної Кореї, Туреччини, Малайзії, Китаї. Це дуже відомий в галузі виробник, що славиться численними високотехнологічними розробками в сонячній енергетиці. Корпорація постачає на ринок повний асортимент фотоелектричної продукції-від солярних модулів до великомасштабних енергетичних рішень, від мобільних додатків до цілих сонячних електростанцій.

Завдяки праці німецьких інженерів, геліопанелі Hanwha Q Cells традиційно встановлюють глобальні рекорди по ефективності. Німецькі вчені розробили технологію Q. ANTUM DUO, що забезпечує високу продуктивність навіть на обмеженому просторі батареї. Вся без винятку продукція перевіряється за допомогою незалежної програми забезпечення якості інституту сертифікації VDE ( Німеччина ). Панелі бренду зберігають не менше 97,5% від номінальної потужності в перший рік використання, не менше 91,2% — в наступне десятиліття, не менше 82% — протягом 55 років експлуатації.

Топ-10 лучших мировых производителей солнечных панелей по версии 2022 года: Trina Solar

8. Trina Solar

 • Номінальна потужність: 280-340 Вт
 • Середня ефективність: 16-19, 4 %
 • Гарантія: 10 років (збереження не менше 90% продуктивності)
 • Діапазон цін: низький, середній

Trina Solar — китайська компанія, яка веде історію з 1997 року. Сьогодні це один з наймасштабніших глобальних виробників високоефективних геліопанелей економ-класу. Він активно вкладається в удосконалення виробництва і розширення асортименту. "Тріна Солар" може запропонувати доступні напівкристалічні, високоефективні комірчасті та інноваційні двофазні моделі. Популярність бренду і обсяги продажів ростуть завдяки оптимальному співвідношенню вартості і якості, широким можливостям використання геліоустановок. Найбільш трендовою у 2022 році вважається лінійка Trina Honey.

Топ-10 лучших мировых производителей солнечных панелей по версии 2022 года: Jinko Solar

9. Jinko Solar

 • Номінальна потужність: 280-340 Вт
 • Середня ефективність: 16-19, 4 %
 • Гарантія: 25-30 років
 • Діапазон цін: низький, середній 

Китайська компанія, що входить в число безперечних лідерів за обсягами виробництва і збуту сонячних панелей. Великомасштабне виробництво, економічна ефективність, надійність виробів, широкий асортимент, впровадження інновацій — ось секрети успіху Jinko Solar в КНР та інших країнах світу. Сьогодні бренд поставляє недорогі і надійні моделі, що користуються високим попитом у покупців, - напівкристалічні Eagle 60 і монокристалічні Eagle PERC 60. У більш високому ціновому діапазоні-лінійки з підвищеною продуктивністю, зниженим рівнем деградації, поліпшеною ефективністю.

Топ-10 лучших мировых производителей солнечных панелей по версии 2022 года: Longi Solar

10. Longi Solar

 • Номінальна потужність: 310-365 Вт
 • Середня ефективність: 18-19, 6 %
 • Діапазон цін: низький, середній

Всього кілька років знадобилося виробнику, щоб стати лідером спочатку в КНР, а потім і в усьому світі. Його сфера-доступні і надійні монокристалічні геліопанелі, що відрізняються високою якістю і ефективністю навіть в умовах знижених температур і постійної хмарності. Надійність, технологічність і доступна вартість — ось сильні сторони Longi Solar.

При виборі сонячної батареї команда worldbank.org.ua радить вам звернути увагу на наступні фактори:

 • Наявність фірмової гарантії від виробника, що захищає від дефектів і браку;
 • Гарантію продуктивності (вихідний мінімальної потужності) на чітко визначені терміни;
 • Техпідтримку і сервіси обслуговування клієнтів;
 • Репутацію та історію виробника на ринку;
 • Цінову політику - часто висока ціна означає кращі якості.

Варто звернути увагу і на загальносвітові тенденції. На зорі розвитку сонячної енергетики найнадійнішими і популярними вважалися геліопанелі від американських, японських і німецьких заводів. Сьогодні гідну продукцію пропонують і азіатські, китайські виробники. Зокрема, компанії з КНР системно покращують технології виробництва, вкладають щедрі інвестиції в дослідження, досконалість виробничого процесу. У 2022 році важливіше звертати увагу не на країну-виробника, а безпосередньо на фірму — які відгуки про неї, яка репутація в мережі.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал " Топ-10 найкращих світових виробників сонячних панелей за версією 2022 року» виявиться корисним для ваших друзів та колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі « енергетика », якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь-яким зручним вам способом.