Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

2023 год полон больших событий мирового масштаба, ради которых вместе собираются люди со всего мира: некоторые уже позади, но навсегда останутся в истории, как важные и яркие события

10 найголовніших і найяскравіших подій 2023 року: 100-річні ювілеї, Коронація короля Карла, фестиваль вогнів Дівалі і багато іншого

2023 рік сповнений великих подій світового масштабу, заради яких разом збираються люди з усього світу: деякі вже позаду, але назавжди залишаться в історії, як важливі і яскраві події

2023 рік справді незабутній – він подарував світові не менше десятка подій, багато з яких ще належить побачити. Але якщо у кого-то не виходить бути присутнім особисто на тих чи інших заходах, то в Інтернеті обов'язково знайдеться якщо не пряма трансляція, то докладний опис подій.

12 февраля, Глендейл, Аризона: выступление Рианны на шоу Super Bowl Halftime Show

12 лютого, Глендейл, Арізона: виступ Ріанни на шоу Super Bowl Halftime Show

Саме 12-м Лютого датується грандіозний виступ співачки Ріанни на стадіоні State Farm в Глендейлі в перерві між таймами під час Суперкубка LVII. Про цю яскраву подію говорили ще кілька місяців і згадують досі. Крім того, що це був перший виступ співачки за кілька років, шоу транслювалося безкоштовно в США на Fox та у Великобританії на BBC One. Проведена програма отримала масу позитивних відгуків від критиків і шанувальників за енергійне і видовищне виконання Ріанни.

17 февраля - 5 марта, Сидней, <a href='/tag/australia' target='_blank' title='Новости и статьи про Австралия'>Австралия</a>: WorldPride

17 лютого-5 березня, Сідней, Австралія: WorldPride

WorldPride Sydney 2023 характеризується як Міжнародний фестиваль гордості ЛГБТКІА+, який проходив з 17 лютого по 5 березня в Австралії. WorldPride тривав 17 днів і збігся з 45-річчям Сіднейського гей - та лесбійського фестивалю Марді Гра. Це був перший WorldPride у Південній півкулі та регіоні Азіатсько-Тихоокеанського басейну. Він пройшов під офіційною темою» gather Dream Amplify «та офіційною піснею» We The People " від Electric Fields.

В рамках фестивалю пройшло безліч різноманітних заходів: концерти, конференції, виставки, спортивні змагання, показ фільмів, а також паради. Метою проведення WorldPride Sydney 2023 було об'єднання глобальної спільноти ЛГБТКІА+.

4 апреля: Warner Bros. исполняется 100 лет

4 квітня: Warner Bros. виповнюється 100 років

4 квітня 2023 року кіностудії Warner Bros. виповнилося 100 років. Це був ювілей однієї з найвідоміших і найвпливовіших кіностудій у світі, яка була заснована в 1923 році. Кіностудія Warner Bros. створила безліч знаменитих фільмів, серіалів і персонажів: «матриця», «Гаррі Поттер», «Бетмен», «друзі» і багато інших.

Ювілей кіностудії був відзначений глобальною кампанією Celebrating Every Story, яка включала в себе спеціальні програми і контент, ексклюзивні продукти, соціальні медіа кампанії. Однією з головних подій ювілею був документальний міні-серіал " 100 років Warner Bros.", який вийшов на Max (раніше – HBO Max), який розповів про історію кіностудії за допомогою інтерв'ю з режисерами, акторами, продюсерами, журналістами та істориками. Серед знаменитостей, які взяли участь у створенні серіалу, були Мартін Скорсезе, Опра Вінфрі , Джордж Клуні, Галь Гадот та ін.

8 апреля, Париж, <a href='/tag/france' target='_blank' title='Новости и статьи про Франция'>Франция</a>: Празднование Пикассо 1973-2023

8 квітня, Париж, Франція: святкування Пікассо 1973-2023

8 квітня 2023 року виповнилося 50 років з дня смерті Пабло Пікассо, одного з найбільших художників XX століття. Ця дата була відзначена масштабним святкуванням його творчості та мистецької спадщини у Франції, Іспанії та в міжнародному масштабі. Програма "святкування Пікассо 1973-2023" була ініційована музеєм Пікассо в Парижі та Бернардом Пікассо, онуком художника та президентом Фонду Пікассо та музею Пікассо в Малазі. Вона включала в себе близько 50 виставок і заходів, які проходили у відомих культурних установах в Європі і Північній Америці, і які представляли нові інтерпретації і підходи до творів Пікассо.

Серед виставок були «Пікассо і передісторія» в Музеї людини в Парижі, «Пікассо-скульптор: матерія і тіло» в Музеї Пікассо в Малазі, «Пікассо і античність» в Національному археологічному музеї Неаполя, «Пікассо 1969-1972: кінець початку» в Музеї Пікассо в Антібі і багато інших.

В рамках заходів було відкрито Центр вивчення Пікассо в Національному музеї Пікассо-Париж, в нещодавно відреставрованому Hôtel de Rohan. Попереду шанувальників мистецтва художника чекає Грудневий симпозіум на тему «Пікассо в 21 столітті: історичні та культурні проблеми» в ЮНЕСКО в Парижі.

6 мая, <a href='/tag/great-britain' target='_blank' title='Новости и статьи про Великобритания'>Великобритания</a>: Коронация короля Карла

6 травня, Великобританія: Коронація короля Карла

6 травня 2023 року в Вестмінстерському абатстві відбулася коронація Карла III – нового короля Великобританії, Північної Ірландії та королівств Співдружності. Це була велика подія, адже відбулася перша Коронація британського монарха за останні 70 років.

Коронація проходила в присутності понад 2,2 тисяч осіб, які приїхали на церемонію більш ніж з 200 країн світу. Разом з Карлом була коронована і його дружина, королева-консорт Камілла.

Коронація була організована під Вищим патронажем Президента Франції Еммануеля Макрона і прем'єр-міністра Іспанії Педро Санчеса. Церемонія була сповнена давніх традицій, відображала сучасну роль монарха і була спрямована в майбутнє. Король Карл був помазаний на царство і на його голову була покладена корона святого Едуарда XVII століття з чистого золота. Йому також були вручені традиційні символи королівської влади.

15-18 июня, <a href='/tag/los-angeles' target='_blank' title='Новости и статьи про Лос-Анджелес'>Лос-Анджелес</a>: 123-й Открытый чемпионат США

15-18 червня, Лос-Анджелес: 123-й Відкритий чемпіонат США

15-18 червня 2023 року в Лос-Анджелесі відбудеться 123-й Відкритий чемпіонат США з гольфу. Заміський клуб Лос-Анджелеса прийматиме чемпіонат, вітаючи найкращих гравців у гольф та вболівальників у світі на своїй території площею 320 акрів. Змагання пройдуть на північному полі, яке було відновлено в 2020 році. Легендарний майданчик для гольфу раніше приймав три інші чемпіонати Асоціації гольфу США.

Турнір пройде на полі The Country Club, яке вперше прийме чемпіонат з 1988 року. У турнірі візьмуть участь 156 кращих гольфістів світу, включаючи чинного чемпіона Джона Рама з Іспанії, а також колишніх переможців Брукса Кепки, Дастіна Джонсона, Джастіна Роуза, Рорі Макілроя і Тайгера Вудса.

20 июля - 20 августа: Чемпионат мира по футболу среди женщин

20 Липня-20 серпня: Чемпіонат світу з футболу серед жінок

З 20 липня по 20 серпня 2023 року в Австралії та Новій Зеландії відбудеться Чемпіонат світу з футболу серед жінок. Ця подія ознаменується в якості дев'ятого турніру в історії, і першого, в якому візьмуть участь 32 команди. Створений як турнір з 12 команд у 1991 році, він розширювався протягом багатьох років.

У той час як чоловіча збірна США з футболу намагалася конкурувати зі світовими наддержавами на світовій арені, жіноча національна збірна США з футболу вважається однією з найуспішніших у світі. Ця подія відбувається лише раз на чотири роки, тому Ви захочете подивитися їх у дії, на екрані чи особисто.

16 октября, Филадельфия: Disney100

16 жовтня, Філадельфія: Disney100

16 жовтня 2023 року у Філадельфії відкриється виставка Disney100, присвячена значному ювілею компанії Уолта Діснея, яка пройде в Мюнхені, Лондоні та інших містах. На виставці відвідувачі зможуть побачити понад 250 рідкісних і цінних предметів з архівів Діснея: оригінальні костюми, реквізити та артефакти з улюблених фільмів і шоу. Також на виставці будуть представлені інноваційні та інтерактивні технології, які дозволять гостям зануритися в улюблені історії Діснея і дізнатися більше про творчий процес за лаштунками.

12 ноября, <a href='/tag/india' target='_blank' title='Новости и статьи про Индия'>Индия</a>: фестиваль огней Дивали

12 листопада, Індія: Фестиваль вогнів Дівалі

12 листопада 2023 року індуїсти, сикхи і джайни відзначать Дівалі або Діпавалі – п'ятиденний фестиваль вогнів, що символізує перемогу світла над темрявою і добра над злом. Це одне з найважливіших і найпопулярніших свят в Індії та інших країнах, де проживають Індійські громади. У різних регіонах і традиціях Дівалі пов'язаний з різними легендами і божествами.

Вішнуїти відзначають повернення царевича рами з 14-річного вигнання і його перемогу над демоном Раваною. Шиваїти шанують Богиню Калі, яка знищує зло і нечистоту. Джайни відзначають день, коли засновник їхньої релігії Махавіра досяг нірвани тощо.

Дівалі, фестиваль вогнів, що відзначається в багатьох культурах Азії, конкурує з Різдвом у США і відзначається у всьому світі більш ніж мільярдом послідовників.

7-10 декабря, Уганда: Фестиваль электронной музыки Nyege Nyege

7-10 грудня, Уганда: фестиваль електронної музики Nyege Nyege

З 7 по 10 грудня 2023 року в Уганді відбудеться фестиваль електронної музики Nyege Nyege. Це один з найвідоміших фестивалів Африки, який збирає тисячі відвідувачів та артистів з усього континенту та світу.

На фестивалі представлені різні жанри та стилі електронної музики: техно, хаус, дабстеп, транс та інші. Фестиваль також є платформою для просування місцевих талантів та культурного обміну між різними країнами та регіонами. Фестиваль Nyege Nyege був заснований у 2015 році як проект лейблу Nyege Nyege Tapes, який спеціалізується на експериментальній та альтернативній музиці з Африки.