Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Ученые выяснили, влияет ли вакцинация от COVID-19 на фертильность

вчені з'ясували, чи впливає вакцинація від COVID-19 на фертильність чоловіків і жінок репродуктивного віку

Заяви про шкоду щеплень від COVID-19 для репродуктивного здоров'я та збільшення ризику жіночого безпліддя прозвучали у відповідь на екстрене ліцензування вакцин

У недавньому дослідженні вчені оцінили вплив вакцин проти коронавірусу другого типу з важким гострим респіраторним синдромом (SARS-CoV-2) на фертильність людини. Автори роботи узагальнили та проаналізували вже наявну інформацію, що стосується впливу препаратів на репродуктивну функцію жінок та чоловіків, повідомив науковий журнал News Medical Life Sciences 19 вересня 2022 року.

Які дані вивчали вчені?

Вчені відібрали тільки ті матеріали, в яких були представлені первинні дані: автори роботи, країна і рік проведення, чисельність населення, план роботи, вік і стать респондентів, тип вакцини, час вакцинації, кількість введених доз препарату і маркери оцінки фертильності.

Крім того, фахівці провели описовий аналіз, заснований на інформації за чисельністю населення, віком, статтю, критеріями оцінки репродуктивного здоров'я та виду препарату. За необхідності команда проводила метааналізи щодо показників фертильності, про які повідомлялося щонайменше у двох дослідженнях. Перший метааналіз провели для будь-якого типу вакцини. За ним послідували аналізи підгруп на основі конкретного введеного препарату.

Хто, де і які вакцини вивчав?

Вчені відібрали в цілому 1489 записів, попередньо виключивши повторювані. На стадії відбору вони підготували 39 статей: в результаті в систематичний відбір увійшли 29 статей, з яких 20 були частиною мета-аналізу.

В основі відібраних матеріалів лежали 10 досліджень, проведених в Ізраїлі, 7 ー в США , 6 ー в Росії, 3 ー в Китаї і по одному в Італії, Північній Америці, Туреччині.

16 досліджень, проведених в Ізраїлі, США та Туреччині, оцінювали вакцини, що включають дві рибонуклеїнові кислоти (мРНК), а саме mRNA-1273 та bnt162b2.

У шести дослідженнях, проведених в РФ, вивчався препарат проти аденовірусного переносника Gam-COVID-Vac, а в трьох китайських-вакцини. У той же час в наукових роботах в Італії, Північній Америці і США вчені оцінювали препарати на основі мРНК і вірусних переносників.

Результати у жінок і чоловіків

У 52% досліджень брали участь жінки, в 38% ー чоловіки і в 10% ー представники обох статей. У кожному другому брали участь пацієнти з екстракорпоральним заплідненням (ЕКЗ). Крім того, було проведено 6 досліджень на здорових жінках і сім ー на здорових чоловіках. 

Мета-аналізи 451 чоловіка, проведені до і після вакцинації, не виявили помітних відмінностей у концентрації та рухливості сперми. Другий метааналіз за участю 346 чоловіків не виявив суттєвих змін в обсязі сперми до і після імунізації будь-яким типом вакцини.

У групах вакцинованих та невакцинованих жінок частота біохімічних та клінічних вагітностей суттєво не відрізнялася. Рівень естрадіолу теж був приблизно однаковим у учасниць наукових експериментів в обох групах. 

В цілому, вчені не виявили взаємозв'язку між вакцинацією від коронавірусу і порушенням фертильності у жінок і чоловіків.