Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Исследователи назвали препарат от Pfizer, который оказался эффективным для похудения

дослідники з США і Великобританії назвали препарат від Pfizer, який виявився ефективним для схуднення

Стало відомо, що новий препарат від Pfizer для схуднення може бути таким же ефективним, як і ін'єкція Ozempic від Novo Nordisk: до цього прийшли британські та американські вчені

Одним з популярних препаратів для схуднення є Ozempic – ін'єкція, яка пригнічує апетит і покращує обмін речовин. Вироблена фірмою Novo Nordisk, вона схвалена в США для лікування діабету і хронічного контролю ваги, але є дуже дорогою. Проте Pfizer підготував конкурентоспроможний, а головне, ефективний препарат danuglipron, повідомив CNBC 22 травня 2023 року.

Про дослідження

  • Назва: a Randomized Trial of Oral Danuglipron vs Placebo for Weight Loss in Patients With Type 2 Diabetes (рандомізоване дослідження перорального данугліпрону в порівнянні з плацебо для зниження ваги у пацієнтів з діабетом 2 типу).
  • Автори: Адіті р. Саксена, Донал Н.Горман, Райан м. Ескехо, Артур Бергман, Крістін Чідсі, Клер Бакерідж, Девід А. Гріффіт і Альберт м. Кім, працівники компанії Pfizer Worldwide Research and Development в США і Великобританії.
  • Мета: оцінити ефективність, безпеку та переносимість danuglipron порівняно з плацебо для зниження ваги у пацієнтів з діабетом 2 типу.

Об'єкти та методи дослідження

Об'єктами розглянутого дослідження виступили дорослі пацієнти з діабетом 2 типу, які приймали метформін в якості базової терапії. Всього брали участь 411 пацієнтів, підібрані і розподілені випадковим чином на вісім груп. Одна отримувала плацебо, а решта – різні дози danuglipron від 15 до 120 мг двічі на день. Дослідження тривало 16 тижнів.

Вчені займалися детальним моніторингом стану здоров'я випробовуваних, вимірюючи рівень цукру в крові, вага, тиск, пульс і інші показники. Пацієнти проходили опитування про відчуття і наявність побічних ефектів. Зрештою вченим вдалося виявити і порівняти результати між групами, щоб описати, як розглянутий препарат впливає на діабет і схуднення.

Результати досліджень та рекомендації

Вчені зробили ряд висновків завдяки інформації, отриманій від дослідження:

  • Новий препарат danuglipron дійсно допомагає знизити рівень цукру в крові та вагу у людей з діабетом 2 типу.
  • Препарат добре переноситься і не викликає серйозних побічних ефектів.
  • Ліки danuglipron можуть бути альтернативою ін'єкціям інших ліків, які діють за тим же принципом.

Дослідники запропонували деякі рекомендації:

  • Danuglipron може виявитися перспективним лікуванням діабету 2 типу та ожиріння.
  • Препарат вимагає подальших досліджень на більшій кількості людей і протягом більш тривалого часу.
  • Ліки можна комбінувати з іншими препаратами для діабету або схуднення.