Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Обычные потребительские товары выделяют токсичные соединения

американські дослідники стверджують, що звичайні споживчі товари виділяють токсичні сполуки

Дослідження розповідає про те, які хімічні речовини в продуктах для дому та особистої гігієни можуть бути небезпечними для здоров'я та навколишнього середовища

Люди щодня користуються різними товарами для дому та особистої гігієни, не замислюючись про те, що вони можуть містити небезпечні хімічні речовини. Ці речовини називаються летючими органічними сполуками (ЛОС) і можуть потрапляти в повітря та організм, повідомив theguardian 3 травня 2023 року.

Про дослідження

Автори: Том Перкінс, журналіст The Guardian, Крістін Нокс і Робін Додсон, дослідник з некомерційної організації Silent Spring Institute. Вони співпрацювали з науковцями з Університету юристів у Берклі.

Мета: виявити найпоширеніші і небезпечні Леткі органічні сполуки (ЛОС), які містяться в товарах для споживачів, і оцінити їх ризики для здоров'я і навколишнього середовища.

Об'єкти дослідження: товари для споживачів, які містять Леткі органічні сполуки (ЛОС). Це включає косметику, засоби особистої гігієни, Засоби для чищення, художні матеріали, мольболли та інші продукти.

Методика дослідження

Методи, які використовували дослідники, полягали в аналізі складу різних категорій товарів для споживачів, які виробники зобов'язані надавати владі Каліфорнії. Вони також використовували дані про кількість і частоту використання цих товарів в американських будинках. Дослідники визначили найпоширеніші і небезпечні Леткі органічні сполуки в товарах і оцінили їх ризики для здоров'я і навколишнього середовища:

 • Дослідники зібрали дані про склад понад 1000 товарів для споживачів з різних категорій.
 • Було виділено 30 категорій товарів, які часто містять ЛОС і можуть становити найбільший ризик для здоров'я.
 • Дослідники визначили найпоширеніші та найнебезпечніші ЛОС у цих категоріях товарів на основі наукової літератури та баз даних про токсичність хімічних речовин.
 • Була проведена оцінка кількості ЛОС, які виділяються з товарів в будинках щорічно, використовуючи дані про кількість і частоту використання цих товарів.
 • Дослідники оцінили ризики для здоров'я та навколишнього середовища від ЛОС, використовуючи дані про рівні експозиції, пороги безпеки та потенціал утворення озону.

Висновки та рекомендації

Таким чином, дослідники зробили ряд висновків:

 • ЛОС можуть викликати Рак , порушення гормонального балансу, ураження печінки та щитовидної залози, зниження ефективності вакцин, порушення репродуктивної функції та аномальний розвиток плода.
 • ЛОС вступають в реакцію з іншими забруднювачами повітря під дією сонячного світла, і можуть утворювати озон, основний компонент смогу.

На основі цих результатів дослідники рекомендують:

 • Розробляти способи визначення ризиків для здоров'я від хімічних речовин у товарах для споживачів до їх випуску на ринок.
 • Інформувати споживачів про наявність і небезпеки ЛОС в товарах, і пропонувати їм Альтернативні продукти з меншою кількістю або без ЛОС.
 • Знижувати використання ЛОС у виробництві товарів, і замінювати їх більш безпечними альтернативами.
 • Посилювати регулювання і контроль за ЛОС в товарах і навколишньому середовищі.
 • Проводити подальші дослідження з вивчення впливу ЛОС на Здоров'я і навколишнє середовище.