Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Образцы астероида Ryugu дали некие представление

зразки астероїда Ryugu дали уявлення про ранні роки Сонячної системи

Крихітний зразок Рюгу вказує на те, що астероїд утворився саме під час зародження Сонячної системи близько 4,5 мільярдів років тому

Зразки, доставлені з астероїда Рюгу зондом «Хаябуса-2» в 2020 році, надали грунт для роздумів над подіями, що мали місце при формуванні Сонця і планет. Було виявлено, що астероїд був частиною більшого тіла, що утворився відносно рано в історії Сонячної системи, повідомив NHM 22 вересня 2022 року.

Згаданий зразок неодноразово зазнавав хімічних змін, зокрема в періоди танення льоду, який реагував із мінералами, що містяться в ньому. Співавтор аналізу Рюгу, доктор Ешлі Кінг, уточнює, що «батьківський астероїд утворився в холодних зовнішніх регіонах Сонячної системи, де були і вуглекислий Газ , і водяний лід"» Льоди зрослися з астероїдом, розтанули і вступили в реакцію з кам'янистими матеріалами, створивши рясні гідратовані мінерали. Оригінальний астероїд зруйнувався, і деякі його фрагменти перетворилися на те, що відтепер називають Рюгу.

Що таке Рюгу і як він утворився

Рюгу — навколоземний астероїд, виявлений в 1999 році. З поверхні зразка було зібрано більше п'яти грамів Рюгу, і вже тоді стало зрозуміло, що уявлення про структуру його піддасться змінам. Причиною тому є впевненість фахівців, що це тип астероїдів, утворений із залишків першого покоління астероїдів Сонячної системи, якій формувалося протягом 2 млн.років після утворення Сонячної системи, тобто 4,6 млрд. років тому.

Ryugu - астероид, который старше Солнца

Вважається, що батьківське тіло Рюгу утворилося на відстані понад 600 млн.кілометрів від сонця, в регіоні ранньої Сонячної системи, де вода і вуглекислий газ перетворився б на лід. Мільярд років тому катастрофічний удар зруйнував батьківський астероїд Рюгу.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що  NASA дражнить зображеннями небесних тіл, отриманих космічним телескопом Джеймса Вебба.