Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Взлом ПО Kaseya VSA угрожает тысячам компаний

злом по Kaseya VSA для віддаленого управління мережею загрожує тисячам компаній

Надійшли новини про кібератаку на програму Kaseya VSA, яка дозволяє дистанційно керувати комп'ютерами і мережами: хакери отримали доступ до даних великих компаній і організацій

Стало відомо, що кіберзлочинці атакували тисячі компаній по всьому світу, використовуючи вразливість в програмі для обміну файлами Kaseya VSA. Серед жертв-Британські авіалінії, які втратили дані про пасажирів і квитки, і BBC, яка призупинила роботу через порушення безпеки. Компанія Kaseya випустила оновлення для усунення проблеми і закликала своїх клієнтів відключити програму до його установки. Новину повідомив Bloomberg 5 червня 2023 року, посилаючись на Microsoft .

За даними джерела, зломщики пов'язані з групою Clop, яка використовує зловмисне програмне забезпечення програмне забезпечення для блокування комп'ютерів і вимоги викупу. Група викрадає дані та погрожує опублікувати їх на своєму веб-сайті, якщо не отримає гроші. Раніше Clop атакувала сектори охорони здоров'я і фінансів, а також інші програми для обміну файлами Accellion і Fortra.

Злом програми Kaseya VSA є одним з наймасштабніших кіберзлочинів За останній час. Він нагадує про інші випадки, коли зловмисники використовували слабкі місця в програмному забезпеченні для поширення шкідливого коду або вимагання грошей. Експерти радять користувачам бути пильними та регулярно оновлювати своє програмне забезпечення. Вони також закликають уряди і компанії співпрацювати в боротьбі з кіберзагрозами і посилювати захист своїх даних.

Kaseya, в свою чергу, заявила, що посилено працює над усуненням уразливості і наданням захисту своїм клієнтам. Вона також закликала всіх користувачів свого програмного забезпечення відключити його до виходу оновлення. Правоохоронні органи та фахівці з кібербезпеки розслідують інцидент і намагаються виявити джерело атаки.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів  про те, що ФСБ звинувачує США у масштабній кібератаці на телефони iPhone за допомогою Apple і NSA. А також наша редакція повідомила , що хакери «Dark Pink», підтримувані азіатським урядом, атакують державні та військові організації різних країн.