Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Ларри Пейдж и Сергей Брин: биография и история успеха

Ларрі Пейдж і Сергій Брін: біографія та історія успіху " співзасновники пошукової системи Google»

Повна історія і біографія Larry Page і Sergey Brin. Дізнайтеся докладно в чому секрет успіху Сергія Бріна і Ларрі Пейджа і як їм вдалося стати найвідомішими людьми в світі. Цікаві факти, книги та фільми

«Гугл» давно і надовго став нашим вірним кишеньковим помічником. У пошуковика запитують дорогу до будинку, дізнаються прем'єру довгоочікуваного фільму, довіряють вибір нового смартфона. Google - гід, секретар, вчитель, асистент і добрий друг. Але мало хто знає, що він з'явився... в крихітній студентській аудиторії і працював завдяки серверу, складеному з детальок Lego ! Так хто ж створив глобальний пошуковик? Хто сьогодні володіє величезною корпорацією "Альфабет"? Як починалася її Історія ? Команда worldbank.org.ua розповість про Sergey Brin і Larry Page, однаково геніальних, але при цьому таких різних мільярдерів.

Сергій Брін , Ларрі Пейдж : хто це?

Познайомимося з головними героями — засновниками корпорації Google:

Сергій Брін (нар. 1973):

 • Колишній (до 2019) президент материнської компанії «Гугл» Alphabet Inc.;
 • Найбагатший емігрант США радянського походження;
 • Доларовий мільярдер;
 • IT-спеціаліст, програміст;
 • Член Національної академії наук США;
 • Автор десятків наукових статей;
 • Спікер численних технологічних форумів.
 • Лауреат наукової нагороди Marconi Prize.

Ларрі Пейдж (нар. 1973):

 • Співзасновник Google;
 • Колишній (до 2019) головний виконавчий директор Alphabet Inc.;
 • Доларовий мільярдер;
 • «світовий лідер завтрашнього дня» (2002) — звання від Всесвітнього економічного форуму.

Сьогодні обидва чоловіки залишаються в Alphabet як контролюючі акціонери, співзасновники та почесні члени правління. Цікаво, що до спільної справи цих людей привели абсолютно різні історії…

Дитинство і сім'я: такі різні засновники»Гугл"

Здавалося, все складалося так, щоб Сергій побудував блискучу кар'єру в ІТ-сфері. Хлопчик з'явився на світ 21 серпня 1973 в Москві, в інтелігентній родині Брінів. Мало того, всі його близькі родичі були вченими! Але це було лише фасадом справжнього стану справ. Папа майбутнього мільярдера, Михайло Ізраїлевич, все життя мріяв стати астрофізиком, але на фізфак в СРСР йому ніколи б не вдалося потрапити. Справа в єврейській національності, що вважалася в державі "неблагонадійною". Навіть мови бути не могло, щоб її представник був допущений до»військової науки"!

Розчарованому Михайлу довелося вступити на механіко-математичний факультет МДУ. В аспірантуру його теж не прийняли через національність. Але наполегливій молодій людині все ж вдалося захистити дисертацію і стати кандидатом наук. В університеті він зустрів майбутню дружину, Євгенію Валентинівну Краснокутську (Брін).

Історія Лоуренса Едварда Пейджа почалася 26 березня 1973 в місті Лансінге (Мічиган, США). Вже тоді їх з Сергієм об'єднувало багато: інтелігентні батьки (мама і тато Ларрі були викладачами в університеті), єврейське коріння. Карл Віктор Пейдж був професором математики, а Глорія Пейдж викладала Програмування . Саме від батька Lawrence Edward Page перейняв звичку сперечатися з різних приводів. На відміну від Брінів, їх сімейство було аж ніяк не релігійним: тато часто брав маленького Ларрі на концерти своєї улюбленої рок-групи Grateful Dead. Коли хлопчикові виповнилося вісім, батьки розійшлися, але продовжували виховувати трьох дітей разом.

Подарунок від тата: прощай, СРСР, Привіт, Штати!

Коли Сергій з'явився на світ, його батьки були вже науковими співробітниками. Вони все частіше замислювалися, що в Радянському Союзі їх нічого не чекає — утиски за національною ознакою не припинялися. Сім'я вирішується на відчайдушний крок-подає документи на візу. Коли про це дізнаються в НДІ, і Михайла, і Євгену тут же звільняють.

Однак в 1979 батькові сімейства вдається перевезти дружину, матір і 6-річного сина в США. Бріни, що називається,» заскочили в останній вагон " — візи в СРСР потім не видаватимуться до самої перебудови. У переїзді допомогло Товариство допомоги іммігрантам-євреям. Подорослішавши і розбагатівши, Сергій не забуде про це — відправить фонду $1 млн в подяку. Радянські емігранти обгрунтовуються в штаті Меріленд. Михайло Ізраїлевич влаштовується професором математики в University of Maryland, а ЄВГЕНІЯ ВАЛЕНТИНІВНА — науковим співробітником у відділ кліматології NASA.

Шкільні роки: як вчилися генії?

У США Сергійка відправляють в унікальну школу Paint Branch Montessori. Її відмінність в тому, що дітям дають повну свободу, надають природний розвиток, не обмежуючи їх природне цікавість. Методика Монтессорі проти зазубрювання і суворої системи радянської піонерії — хлопців вчать тому, що дійсно стане в нагоді в житті.

Незважаючи на те, що сім'я живе небагато, Бріни намагаються дати Сергію і його молодшому братові Сему (хлопчик народився вже в Штатах) найкраще. На 9-річчя Сергій отримує власний комп'ютер Commodore 64. Навіть сьогодні це дуже цінний подарунок, а як йому зрадів хлопчисько в 1982 році! Батьки було хотіли зацікавити його іудаїзмом, але хлопчина знаходив релігію нудною. Однак поїздка на історичну батьківщину, в Ізраїль , дала йому багато чого. Там, на Землі обітованій, він усвідомив, що скрізь і завжди буде не таким, як інші: національність, розум, амбіції будуть виділяти його серед інших.

Старші класи Сергій закінчує в Eleanor Roosevelt High School. Вже тоді він не соромиться блиснути успіхами в математиці, гаряче сперечається з учителями і пробує, пробує нові і нові заняття. "Це найвірніший спосіб знайти щось вартісне»,-пояснював юнак. Навіть в елітному навчальному закладі тяжко від «зрівнялівки»: викладачі обходять увагою відмінників і займаються тільки «підтягуванням» трієчників. Десятикласник Сергій повністю освоює програму 11, 12 класу і заявляє батькові: «мені в цій школі нудно!»

Щоб зайняти 16-річного хлопця чимось вартим, Михайло Ізраїлевич береться за курирування групи американських школярів з обміну. Щасливчикам, серед яких його син, належало два тижні провести в заокеанському СРСР. Проте Росія в 1990 не змогла вразити хлопців: Розвал гігантських підприємств, безробіття, сірі вулиці, пригнічений настрій... Сергій ще не один раз подякує татові за те, що відвіз сім'ю в Америку! Він зізнається, що радянське дитинство породило в ньому страх перед владою, непокірність системі, протест проти загальноприйнятих правил. Але, хто знає, може бути, саме ці якості допомогли стати мільярдером?

А що ж Ларрі? Він обігнав свого майбутнього друга: комп'ютер в родині Пейджів з'явився, коли хлопчикові було 5 років! Не можна не згадати і наступне схожість: младшеклассніком також відвідував Okemos Montessori School — школу, що працює за системою Монтессорі. Як згадував сам підприємець, він був єдиним учнем, хто здавав домашнє завдання в електронному вигляді. Середні класи закінчує в East Lansing High School. Захоплюється саксофоном, вчиться грати на ударних.

Місце зустрічі змінити не можна: Стенфорд

У тому ж 1990 17-річний Сергій вступає до Університету Меріленда (College Park) — починає вчитися за спеціальністю «Комп'ютерні науки і математика». Незважаючи на те, що хлопець відверто ледарював (за його ж визнанням), отримує ступінь бакалавра за 3 роки замість покладених 4 років. Власникові диплома відмінника, Бріну дістається грант National Science Foundation Graduate Fellowship-з ним молода людина може вступити в будь-який престижний вуз! Sergey Brin марить Силіконовою долиною-без всяких сумнівів він вибирає Stanford University, напрямок «Комп'ютерні науки».

Але диплома магістра Стенфорда «нахабному талановитому молодику» (так Бріна охарактеризував науковий куратор) вже мало — він пише дисертацію. Паралельно не забуває захоплюватися гімнастикою, роликами, лижами ... встигає скрізь! Stanford University дарує Сергію не тільки знання і хобі — саме в університеті (як колись його батько) хлопець знайомиться з майбутньою дружиною (і за сумісництвом донькою декана) Енн Воджіцкі.

Тут же трапилася доленосна зустріч Бріна і Пейджа. Навесні 1995 одного з кращих магістрів, Сергія, попросили показати новачкам студентське містечко. Серед новоприбулих був і 22-річний Ларрі.

Буде і ще один непрямий внесок Стенфорда: з першим інвестором Енді Бехтольшаймом талановитих хлопців познайомив один з місцевих викладачів, професор Девід Черітон.

Що стосується Ларрі, він почав вищий Освіта в Мічиганському університеті, де працювали батьки. Вже на першому курсі юнака чекає велике горе — від ускладнень давньої хвороби помирає батько. Хлопець занурюється в навчання: записується в Eta Kappa Nu — наукове співтовариство студентів, захоплених електронікою і розробкою обчислювальних пристроїв. Пейдж бере участь у LeaderShape — лідерській індивідуальній програмі. Набуті навички, за його словами, не раз знадобляться в «Гугл». Молодий геній працює над автомобілем, що працює на сонячній енергії, - Maize & amp; Blue, вносить проект про будівництво монорейки в студентському містечку. Талановитий випускник, природно, закінчує вуз з бакалаврським дипломом з відзнакою.

Нічого дивного, що хлопець спрямовується в магістратуру Стенфорда — «кузню» ІТ-кадрів з викладачами-лауреатами Нобелівської премії. Його цікавить Інтернет , пошукові сервіси. Як згадує сам Ларрі, друзями з Бріном стали не відразу. Він довгий час вважав Сергія «вискочкою». Адже саме Пейджу прийшла в голову така революційна ідея, як індексація посилань пошуку для видачі користувачеві в першу чергу важливих, авторитетних і корисних сайтів.

Як все починалося: BackRub-PageRank-Google

Сергій і Ларрі, що називається, знайшли один одного. Нарешті з'явився гідний опонент, з яким можна годинами сперечатися на рівних! Полеміка швидко переросла в дружбу: товариський Брін і замкнутий Ларрі були зовсім не схожі, але це ніяк не заважало їх співпраці:

 1. У 1995-1998 хлопці працюють над спільною працею «розбір системи гіпертекстного великомасштабного пошуку в Інтернеті», генерують ідеї, що полегшують знаходження сайтів рядовими користувачами.
 2. Ларрі зосереджується на напрямку BackRub — дослідженні back links (зворотних посилань). До нього підключається Сергій.
 3. Разом хлопцям вдається значно вдосконалити проект, який незабаром перейменували в PageRank ( Гра слів з» Пейдж « — це не тільки прізвище Ларрі, але і» сторінка " англійською). Вони створюють програму, ранжирующую за важливістю інтернет-сторінки.
 4. У 1996 колеги збирають з чотирьох вінчестерів по 10 Гб перший сервер. Великих грошей у них не водилося, чому комп'ютери для стартапу добували з пригодами — випрошували у друзів, забирали забуту техніку зі складів. Знайдені ПК об'єднували в мережу: якщо один ламався, це істотно не ускладнювало роботу всього комплексу. Відремонтувати такий багатокомпонентний сервер було куди швидше і економніше.
 5. В 1997 Стартап отримує остаточну назву Google. Цікаво, що тестову версію пошукової системи запустили на сервері Стенфордського університету - їй призначили адресу www.google.stanford.edu.

Початок покладено. Що ж далі?

Нещастя допомогло: як творці "Google" прокинулися мільярдерами?

Брін і Ларрі не є творцями веб — пошуку. Однак саме їм вдалося вдосконалити алгоритм пошукача настільки, що він став гранично швидким, простим і логічним. Амбітні хлопці оцінюють свій "гугол" в 1 млн доларів — і чекають щасливих покупців. Але в 1998 таких не знайшлося. Тоді Девід Філо, співзасновник Yahoo!, дає зажурився геніям цінну пораду « " Розвивайте свій бізнес

Рекомендація припала до речі: в серпні того ж року творець Sun Microsystems Енді Бехтольшайм зумів розгледіти в проекті блискуче майбутнє. Він виписав чек на $100 000, але тільки на ім'я Google Inc., якої поки не існувало. Робити нічого, довелося зареєструвати компанію. Починають в гаражі у Сьюзен Воджіцкі, сестри Енн — майбутньої дружини Сергія. До речі, в майбутньому Сьюзен стане генеральним директором YouTube .

Справи йдуть в гору: в 1999 хлопці переїжджають з гаража в більш приємне приміщення. А через 6 місяців, отримавши інвестиції на $25 млн, купують особистий офіс в Маунтін-В'ю, де «Гугл» мешкає і понині. У 2000 їх університетський проект стає найбільшим інтернет-пошукачем в світі!

Хлопці поділяють обов'язки: Ларрі — президент по продуктах, Сергій-за технологіями. У 2011 Брін стає керівником спецпроектів, а в 2015 очолює холдинг «Альфабет». Але це буде потім, а поки ... пора стає мільярдерами!

 • У серпні 2004 Google виходить на IPO - розміщує первинні акції на біржі. Один папір пропонують за $ 85. Сергію Бріну належить 38,5 млн акцій — він відразу стає доларовим мільярдером. Непоганий подарунок собі на 30-річчя?
 • У 2015 приятелі проводять ребрендинг «Гугл» в міжнародну корпорацію Alphabet Inc. Брін-президент холдингу, Пейдж-СЕО.

З того ж року компанія стає повноцінною екосистемою — об'єднує в собі не тільки зручний пошуковик, але і браузер, перекладач, карти, електронну пошту, інструментарій для таргетованої реклами. Додається відеохостинг YouTube, операційна система Android .

Кар'єра Сергія і Ларрі: топ-10 проривних розробок двох геніїв

Незважаючи на те, що Брін і Пейдж — талановиті керівники і натхненники, вони ще й чудові розробники:

 1. Google Glass (2012). Sergey Brin особисто курирував проект в секретній лабораторії - він представив окуляри доповненої реальності до смартфонів Android. Мініатюрний пристрій має дисплей, камеру над правим оком. Щоб розкрутити продукт, бізнесмен на всіх знімках в 2013 з'являвся в новій розробці і навіть стрибає в окулярах з парашутом — диво-гаджет знімав його політ. Але це ще не все — з «Гугл Гласс» в тому ж році вийшли на подіум моделі! На жаль, на цьому все припинилося — в 2014 вийшла заборона на носіння подібного обладнання.
 2. "Гуглобілі»-" машини-привиди " (2016). Після провалу з окулярами Сергій переключився на безпілотники — ними займається спеціальний підрозділ Waymo.
 3. Android Inc. Ларрі купує компанію в 2005 за $ 50 млн.він вирішує, що пошукова система Google повинна бути в кожному смартфоні. Найпростіше це зробити, виробляючи власні гаджети, що складуть гідну конкуренцію iPhone .
 4. Calico. Спеціальний підрозділ охорони здоров'я, який, в тому числі, працює над таким інтригуючим проектом, як значне продовження людського життя. Окремо виділяється напрямок Baseline Study, що дозволяє встановити, з чого складається «здорова людина».
 5. Project Titan. Єдина Всесвітня бездротова мережа, заснована на дронах, забезпечених сонячними батареями — завдяки акумуляторам вони роками можуть парити в небі.
 6. Zee.Aero і Kitty Hawk. Стартапи, які розробляють літаючі електрокари, придбані в 2016. В ідею вклали близько $100 млн.у 2018 презентували Opener — перший літаючий електромобіль з вертикальним зльотом. СЕО був упевнений, що майбутнє — за аеротаксі.
 7. Smart home appliance division Nest. Відділення, що розробляє власні розумні побутові гаджети.
 8. Chromebook. У 2012 презентували перший «Гугл»-ноутбук.
 9. Fiber. Високошвидкісний широкосмуговий інтернет, власна розробка.
 10. Project Loon. Доступ до інету для жителів віддалених місцевостей за допомогою висотних аеростатів.

І це далеко не межа! У проектах "Гугл" -повітряні автомобілі, літаючі змії, що переробляють вітряну енергію, передача вай-фай за допомогою повітряних куль, контактні лінзи, здатні діагностувати захворювання.

Page vs. Brin: чим вони схожі і чим відрізняються

Сергій Брін - »простий хлопець". Темні джинси, чорні футболки та постійні жарти-ось і повсякденний образ. Здається, що 1 квітня — його улюблене свято. Sergey сам називає себе» диваком «і каже, що йому не слід було створювати соцмережі, адже він людина»далеко не соціальна". Підприємець робить все, щоб розважитися самому і повеселити публіку:

 • Оголошує, що створив нову авіакомпанію Virgle разом з Річардом Бренсоном.
 • Зізнається, що зміг створити технологію передачі ароматів через смартфони.
 • Виступає з «сумною звісткою» про закриття «Ютуб».
 • Роз'їжджає на рожевій Tesla Model S зі смішними віями на фарах.

Навіть в сам пошуковик Сергій додає забавні «прикольчики»: введіть слово askew («Кривий») в пошуковий рядок «Гугл» — і сторінка стане перекошеною. Але " приколіст» - це лише одна з іпостасей наполегливого, цілеспрямованого і навіть нахабного бізнесмена:

" - який сенс у вашому бізнесі? - Він дарує мені головне багатство. Це насолода від роботи".

Ларрі Пейдж багатьом схожий на друга-ровесника:

 • З "молодих нігтів" захоплюється комп'ютерами;
 • Винахідник, новатор, талановитий айтішник, амбітний лідер, невтомний сперечальник;
 • Походить із сім'ї з єврейським корінням;
 • Активно займається благодійністю;
 • Одружився в тому ж 2007, має також двох дітей.

Але є також матеріальні та нематеріальні речі, що їх розрізняють:

 • Брін — веселий екстраверт, балагур, напористий і навіть місцями зарозумілий. Пейдж-інтроверт,» зануда", більш замкнута особистість.
 • У Ларрі було щасливе Американське дитинство, Сергій був змушений пережити непросту еміграцію.
 • Пейдж — щасливий сім'янин, а Брін пережив розлучення, вступив у другий шлюб.
 • У Larry $123,2 млрд і 25,9% акцій, у Sergey — $119,2 млрд і 25,2% акцій. В цілому, це справедливо: алгоритм «Гугл» розробив саме Page.

Провокаційним питанням " хто з вас головний?"посварити друзів точно не вийде! Вони знають, що не досягли б досягнутих висот поодинці. Чоловікам на пару належить 51% акцій Alphabet Inc., а значить, контролювати корпорацію вони можуть тільки разом.

Правила ведення бізнесу від творців «Гугл»

Айтішникам допомогли домогтися успіху нескладні принципи:

 1. Ніколи не переоцінюйте ідею. Придумати велике-це лише мала частина від втілення її.
 2. Пробуйте, помиляйтеся, оступайтеся — і в підсумку досягнете того, до чого не змогли дійти інші.
 3. У 10% випадках ваш продукт виявиться проблемою. Геніальний Комерсант вміє вчасно зрозуміти, який саме.
 4. Дайте клієнтам та працівникам більше, ніж вони очікують.
 5. Ще жодна компанія не зазнала краху через конкурентів або судових ризиків. Головна причина провалу-невірні стратегічні рішення і недолік амбіцій.
 6. Хочете зробити все швидше? Тоді працюйте самі!
 7. Ідеї важливіші за вік та список регалій. Кожен заслуговує на повагу і розмови на рівних.
 8. Найжахливіше, що може зробити Керівник — перервати ініціативу співробітника, навіть не дослухавши її. Якщо відмовляєте в реалізації ідеї, не кажіть «ні» — Запропонуйте більш перспективні напрямки роботи.
 9. Не можете внести вклад — не заважайте іншим обговорювати слушне!
 10. Живіть високими цілями. Наприклад, змінити світ.

І найпростіша важлива порада: «не будьте бюрократами!».

Різний підхід до корпоративної політики

Першим найманим співробітником хлопці зробили свого однокашника — доктора Крейга Сільверстайна. А коли їх колектив розрісся до 40 працівників, було прийнято взяти в штат Чарлі Айерса. Він був... шеф-кухарем. На сьогоднішній день в» Гугл " відправлені мільйони резюме від претендентів. На дипломи та сертифікати Брін і Пейдж навіть не дивляться! Вони віддадуть перевагу випускнику престижного конкурсу талановитого самоучку. Підхід має свою силу-корпорація постійно з'являється в рейтингах Forbes як Найкращий роботодавець.

Сергій Брін любить повторювати: «Раз я не такий, як інші, значить, і моя компанія не повинна бути схожа на існуючі». Це яскраво проявляється в корпоративній політиці:

 1. У холдингу є власні «заповіді». Перша:»найголовніший — Користувач". А дев'ята:»щоб бути серйозним фахівцем, не обов'язково носити краватку".
 2. Замість однієї з співбесід в Google претендентам запропонували пройти математичний квест. Кандидати шукали по всьому містечку підказки, вирішували знайдені завдання. Ті, хто впорався із завданням, могли претендувати на заповітну посаду.
 3. Щоб співробітникам не доводилося думати, де перекусити, для них відкриті кафе і міні-кухні, на яких завжди чекають готові обіди. У харчування команди Брін щорічно вкладає до $ 72 млн!
 4. Окремої згадки заслуговує Googleplex — головний офіс холдингу. І тут знову зв'язок з» царицею наук«:» гуглоплекс " — одиничка з сотнею нулів. Тут знаходяться не тільки повноцінні спортивні майданчики для волейболу, тенісу, більярду, тренажерні зали, а й салон краси, масажний кабінет, простір для медитації і навіть власний город!
 5. П'яту частину робочого часу кожен співробітник може витратити на заняття проектами, що не входять в його прямі обов'язки, але як-небудь стосуються професійної сфери.

Larry Page повчає: «робота повинна бути випробуванням, а випробування повинні приносити задоволення». Але самого Ларрі в 2001, після трирічного керівництва «Гугл», інвестори понизили в посаді за дивний вчинок: одним прекрасним літнім днем він взяв і звільнив всіх менеджерів проектів. Сам Пейдж пояснив це тим, що талановитим розробникам "командири" не потрібні! Акціонери не погодилися: керівників залишили, а самого новатора зробили лише президентом по продуктах.

З часом Ларрі ненадовго»виправляється":

 1. Виробляє для себе стратегію лідера: «Вести, а не бути веденим! Моя мета керівника-надати колективу всі можливості для самовираження. Бути впевненим, що кожен відчуває свою значимість, внесок у спільну справу».
 2. Приходить до того, що ефективні працівники — це щасливі працівники. Запускаються програми допомоги молодим батькам: вони завжди можуть взяти «відгул», претендувати на додаткові грошові допомоги.
 3. Але в 2008 знову повертається до улюбленого " всіх звільнити!». Цього разу — особистих секретарів. Пейдж був незадоволений, що помічники призначають занадто багато зустрічей, які забирають купу часу. Так як активне спілкування, м'яко кажучи, не приносить йому задоволення, підприємець заявив, що готовий виділяти на прес-конференції не більше 8 годин на рік.
 4. На посаді СЕО зізнавався, що генерувати нові ідеї йому дається куди простіше, ніж управляти людьми.

По четвергах у компанії є добра традиція: Брін і Ларрі на рівних сперечаються і міркують з співробітниками про розвиток «Альфабет» в світі.

Особисте життя: вітряний Брін і вірний Пейдж

У свою майбутню дружину Сергій закохався ще в Стенфорді. Енн Воджіцкі була для нього ідеалом — розумна і інтелігентна дівчина вчілсь на біотехнолога. Плюс до того, красуня каталася на ковзанах, грала в хокей і займалася йогою. Вони скріпили свої відносини шлюбом в 2007 на Багамських островах. Після одруження стали однією з найвідоміших меценатських пар: купували велику кількість нерухомих об'єктів в Лос-Альтосі, щоб здавати їх дитячим організаціям за символічними цінами. У 2008 у пари з'являється синочок Бенджі, а в 2011 — дочка Хлое.

Але на цьому сімейний корабель дає рулон. Всюдисущі папараці стверджують, що пара не жила разом з 2013, хоч розлучення Енн і Сергій офіційно оформили в 2015. Причиною розставання стала легковажність Бріна-під час роботи над Google Glass він захоплюється колегою, менеджером з маркетингу Амандою Розенберг. Хоч їх роман не переріс у серйозні стосунки, бізнесмен залишає сім'ю. Черговою обраницею Sergey Brin стає Ніколь Шанахан, засновниця компанії ClearAccessIP. У 2019 вони заручилися.

На відміну від приятеля, Ларрі вірний одній жінці. Його обраниця-Lucinda Southworth, сестра актриси і моделі Керрі Саутворт. Дівчина не тільки красуня, але і велика розумниця: закінчила бакалаврат в Пенсільванському університеті, вступила до магістратури в Стенфорді. Її спеціальність-біометрична Інформатика. Люсінді вдалося те, що не змогли Пейдж і Брін, — отримати докторський ступінь.

Як і товариш, Ларрі вирішує зіграти весілля на островах — молоді орендували для торжества Некер (Британські Вірджинські о-ви). Навіть рік одруження у підприємців однаковий-2007! Цікаво, що боярином став не Сергій Брін, а Річард Бренсон - ще один хороший друг нареченого (і власник Острова за сумісництвом). У пари теж двоє дітей-2009 і 2011 року народження. Пейджі не відкривають пресі не тільки імена, але навіть стать своїх дітей! Ларрі, спеціалісту з інформаційних технологій, без проблем вдається приховувати маленьких спадкоємців від об'єктивів папараці.

Власний капітал: чим володіють друзі?

Сергій Брін любить підкреслювати в інтерв'ю, що батьки навчили його аскетичному, бережливому способу життя — емігрантам з СРСР доводилося задовольнятися малим. Але підприємець "трохи" лукавить, називаючи свій сьогоднішній стан»малим":

 • Чиста вартість на 2022 рік: $ 119,2 млрд.
 • Особняк в Лос-Альтосі на 620 кв. м вартістю $ 5,3 млн. в «скромному будиночку» 42 приміщення і 12 тільки ванних кімнат!
 • Земельна ділянка на Манхеттені ціною $ 7 млн.
 • Квартира площею 321 кв. м за $ 8,5 млн.
 • Яхта "Стрекоза" за $80 млн.
 • Особистий штат (водії, охоронці, капітан яхти, особистий покупець та ін.) — 47 осіб.

Основну частку доходів Ларрі Пейджа становить його частка в активах Alphabet. Якби підприємець захотів, Він би зміг скупити до 4% всієї нерухомості, що торгується в Штатах. Він може похвалитися наступним станом:

 • Власний капітал на 2022 рік: $ 123,2 млрд.
 • Особистий маєток в Пало-Альто за $7 млн.в еко-особняку, що працює на солярних батареях, мільярдер мешкає разом зі своєю сім'єю. У розпорядженні Пейджів 2483 кв.м, шість спалень, стільки ж ванних і чарівний сад на даху.
 • Пентхаус в Нью-Йорку, куплений в 2008.
 • Власний острів Eustatie Island (Кариби, Британські Віргінські о-ви) площею в 12 гектарів. Простір відкрито для відпочинку найзаможніших туристів світу.
 • Яхта Senses за $ 45 млн.
 • Перший гібридний автомобіль на планеті Toyota Prius, спорткар Tesla Roadster, електрокросовер Tesla Model X. Так як Ларрі був одним з перших інвесторів «Тесла Моторс» (вклав в 2006 в розвиток підприємства $40 млн), то він одним з перших отримує машини-новинки.

На пару приятелі купили літак «Боїнг 767» під ім'ям Party Plane. "Пташка" обійшлася друзям в $200 млн.

Хобі та інтереси: чим займаються Сергій і Ларрі у вільний час?

Sergey Brin-справжній " людина-оркестр»:

 • Катається на роликових ковзанах, захоплюється стрибками у воду з трампліну, займається гімнастикою;
 • Освоїв циркову повітряну акробатику;
 • Пройшов навчання на пілота літака;
 • Готувався до польотів в Космос .

Ларрі Пейдж з дитинства захоплювався саксофоном і грою на ударних. Зараз же про своє особисте життя він поширюватися не любить. При цьому відомо, що обидва мільярдера разом з Ілоном Маском і Марком Цукербергом — затяті шанувальники екстремального фестивалю самовираження Burning Man. "Палаюча людина" триває 8 днів в пустелі Невада-до речі, саме там хлопці познайомилися з майбутнім генеральним директором своєї компанії, Еріком Шмідтом.

Благодійність: які добрі справи роблять мільярдери

Ще під час шлюбу з Енн Брін уславився відомим меценатом. Після гучного розлучення з дружиною він не забуває про благодійність:

 • Спонсор наукової премії Breakthrough Prizes. У науковому світі це своєрідний «Оскар»: мільярдери зі сфери високих технологій вручають вражаючі грошові призи визнаним геніям. Треба сказати, що грошовий фонд «премії прорив» набагато значніше, ніж у Нобелівської, — становить $1млн.
 • Спонсор Університету Меріленда в питаннях вивчення хвороби Паркінсона. Внесок Бріна - $1,5 млн.також мільярдер пожертвував $7 млн Parkinson's Institute.
 • Спонсор благодійної установи Michael J. Fox Foundation. Вкладення Сергія вже перевищують $150 млн.

Цікаво, що карма за добрі справи швидко повернулася Бріну. У 2007 він вклався в біотехнічний стартап 23andMe, заснований його дружиною. Підприємець пожертвував $ 3,9 млн на розвиток технологій генетичного тестування, які дозволяють вчасно дізнатися схильність до серйозної патології. ДНК самого мецената була досліджена однією з перших. У Сергія виявили схильність до хвороби Паркінсона. Дослідження, які зараз ведуться проектом, дозволять зменшити ризик мільярдера захворіти на 10 %.

Якщо у Бріна є схильність до синдрому Parkinson, то Пейдж страждає від паралічу голосових зв'язок. Причиною патології стала сильна застуда, яку він переніс ще в 1999. Тоді одна зі зв'язок постраждала-чоловік не зміг до кінця відновити голос. Потім підприємець переніс ще одне ГРЗ, яке пошкодило вже другу зв'язку. Через свій стан бізнесмен змушений говорити тихіше і м'якше, виступати навіть в невеликих аудиторіях з мікрофоном. Жартівник Брін каже, що хвороба змусила його приятеля ретельніше підбирати слова.

Ларрі Пейдж не відстає від одного в благодійності-тільки за один рік він відправляє на благородні цілі близько $ 1,5 млрд — що дорівнює 3 % всього капіталу підприємця:

 • Carl Victor Page Memorial Foundation. Цей благодійний фонд створений ним особисто, в пам'ять про померлого батька. Організація допомагає вирішити нагальні проблеми — освіта, Медицина , сімейне насильство. У 2014 фонд направив $15 млн на боротьбу з інфекцією «Ебола». Ще $10 млн прийшло від «Гугл».
 • XPrize Foundation. Пейдж входить до Ради установи, яка влаштовує благодійні конкурси у сфері освіти, науки, досліджень, енергетики, світового розвитку.
 • Гранти для студентів в Оклендському окрузі та Каліфорнійському університеті. Спільне починання з дружиною.

До речі, на випадок своєї передчасної загибелі, Пейдж бачить спадкоємцем свого стану ... Ілона Маска! Він, як і власник SpaceX , зачарований космосом і вважає, що дослідження і підкорення позаземних просторів — майбутнє людства.

Є у Сергія і Ларрі також спільні благодійні акції:

 • «Закон одного відсотка». Щорічно 1% ПРИБУТКУ, капіталу і робочого часу команди «Альфабет» спрямовується на створення безпечного майбутнього.
 • Спонсорство енергетичних стартапів. Мета творців "Гугл": зробити видобуток і використання екологічно чистої енергії таким же доступним і дешевим, як і енергії, одержуваної з невідновлюваних джерел.
 • Створення благодійної організації Google.org (2004). Вона поповнюється за рахунок особистих вкладень меценатів з усього світу — кошти спрямовуються на «благо цивілізації», допомагають впоратися з голодом і злиднями, кліматичними змінами.
 • The Summer of Code. Спеціальна літня програма, спрямована на знайомство студентів зі світом високих технологій. Щоліта обходиться "Гугл" в 2 млн доларів.
 • Стипендія на честь Аніти Борг (однієї з перших жінок-докторів комп'ютерних наук) — для старшокурсниць і аспіранток, які роблять великі успіхи в математиці.

Однак головною меценатською діяльністю Larry Page все-таки вважає їх спільну компанію: "послухайте «якби нас цікавили тільки гроші, ми б давно продали Google і зараз відпочивали б де-небудь на пляжі!»

Топ-15 цікавих фактів про засновників Google

Про творців "Гугл" можна знайти чимало цікавої інформації:

 1. Сергій Брін вважає за краще, щоб його називали Sergey Brin. Він не любить своє радянське минуле і всією душею вдячний батькові за переїзд в Штати.
 2. На честь бабусі Сергія, викладачки Мерілендського університету Майї Брін, названа лекторська Посада — Maya Brin Distinguished lecturer in Russian.
 3. Брат Бріна, Сем-співзасновник і СЕО "планшетних ресторанів" Butter Systems. Фішка закладів в тому, що відвідувачі читають меню, замовляють страви з айпадів.
 4. Google народився в Стенфорді, точніше в університетському корпусі Білла Гейтса. Творці пам'ятають навіть конкретне місце-кімната № 360.
 5. Корпус для першого сервера свого проекту хлопці зібрали з... детальок «Лего».
 6. Назва Google походить від англ. googol. "Гугол" - слово з математичної термінології, що позначає одиницю з сотнею нулів. Таким чином творці ілюстрували своє бажання «осягнути неосяжне» — значні обсяги інформації в Інтернеті.
 7. Ларрі і Сергій також, як Білл Гейтс і Стів Джобс , - "гаражні мільярдери". Вони розпочали проект у гаражі у Сьюзен Воджицької, сестри коханої Бріна.
 8. Засновники не просто так вийшли в 2004 на IPO з сумою $2 718 281 828. Якщо ви згадаєте математику, то відразу зрозумієте, що це значення константи е (≈ 2,71828...). Ось така вірність "цариці наук"!
 9. Весілля Енн і Сергія відбулася на безлюдному пляжі в Карибському морі — на Багамських островах. На нареченому були тільки чорні плавки, на нареченій — білосніжний купальник. До речі, до місця одруження вони дісталися своїм ходом — вплав.
 10. У Сергія комп'ютер з'явився в 8 років, а у Ларрі і того раніше — в 5!
 11. Пейдж згадував, що в 12-річному віці його дуже вразила біографія великого Ніколи Тесли. На прикладі відкинутого всіма вченого він зрозумів: створити інновацію недостатньо, потрібно вміти впроваджувати її в маси.
 12. За неофіційними даними, Брін любив на дозвіллі гортати «Плейбой». Він навіть створив програму, що дозволяє автоматично ставити картинки з улюбленого журналу в якості робочого столу комп'ютера.
 13. Словом «гуглити» ми зобов'язані Пейджу — він запрошував однокурсників по Стенфорду Keep googling.
 14. Larry Page входить в клуб СЕО, що працюють за $1.
 15. А ще Пейдж складається в Three-Comma Club (так званому «клубі трьох ком». Туди входять підприємці, які своїми силами змогли заробити, щонайменше, $1,000,000,000 (у цій сумі якраз-таки три Коми).

До власного стану Пейдж ставиться досить філософськи: "Тепер я багатий — мені не потрібно самому ходити в пральню!»

Видатні цитати Сергія Бріна та Ларрі Пейджа

Представимо цікаві висловлювання Sergey Brin:

 • «Інтернет став чудовим, тому що він відкритий для всіх і ніхто не контролює його».
 • «Не важливо, багатий чи ні. Я щасливий, тому що я насолоджуюся тим, що я роблю. І це, насправді, головне багатство".
 • «краще нехай конкуренти думають, що ми розгублені, ніж вони будуть знати наші плани».
 • «досвід — це перевага, але потрібно вміти його правильно використовувати, адже він може стати і перешкодою».
 • «чим активніше ти пробуєш щось нове, тим більше у тебе шансів наштовхнутися на щось дійсно варте».

Підбірка цитат від Ларрі Пейджа:

 • «щоб зробити щось важливе, треба подолати страх провалу».
 • " ігноруйте неможливе в розумних межах і створюйте нові рішення»
 • «багато компаній так і не стають успішними. У чому їх основна помилка? Вони втрачають майбутнє".
 • «майже всім, хто мав ідею, яка є дещо революційною чи мега-успішною, спочатку сказали, що вони божевільні».
 • «знайдіть важелі у світі, щоб ви могли бути справді ледачими».

Він любить повторювати: «якщо ви не робите щось божевільне, то ви робите неправильні речі».

Плани на майбутнє: чим мріють творці "Альфабет"?

Sergey Brin каже: "Я хочу бути не просто успішним. Я мрію, щоб люди запам'ятали мене як високоморальну людину, бізнесмена, гідного довіри. Як переконаного новатора, який раз і назавжди змінив їхній світ"» Незважаючи на те, що він сам стоїть біля витоків IT-проривів, бізнесмен не перестає дивуватися швидкості, з якою вдосконалюється штучний інтелект . Сергій дає оточуючим прості поради:

 • Довіряйте собі.
 • Слідуйте за своєю фантазією.
 • Не бійтеся втілювати в майбутнє найбожевільніші ідеї!

При цьому Брін — не переконаний фанат інновацій. Він вважає, що розвивати потрібно тільки те, що несе добро, користь, світло. Його життєва позиція стала кредо Google: Don't be evil «" не ставайте злом!»

Пейдж впевнений, що головна причина невдач великих і і маленьких компаній в тому, що вони живуть сьогоденням замість прийдешнього. Сам Ларрі завжди сконцентрований на майбутньому і, більш того, вважає, що саме «Альфабет» його створює. Він згоден тільки на масштабні проекти, надихаючись кумиром з дитинства — Ніколою Теслою. Глобальні цілі бізнесмена-змінити світ за допомогою науки. І як це зробити, Larry Page вже знає:»щоб зробити щось важливе, потрібно винищити в собі страх провалу".

Сергій Брін та Ларрі Пейдж рекомендують: улюблені книги мільярдерів

Sergey Brin рекомендує всім, хто бажає досягти успіху, обов'язково прочитати чотири твори:

 • Книга» Як читати книги", Мортімер Адлер. Мільярдер радить перш за все вивчити «керівництво з читання великих творів», що вчить правильно сприймати написане, вникати в сенс тексту і запам'ятовувати важливу інформацію.
 • Книга "Формула щастя", Мо Гавдат. Автор встиг попрацювати і в IBM , і в Microsoft , і в Google X (був комерційним директором). Але чим більше заробляв, тим нещасніше ставав. Зрештою, на основі математичних методів розробив рівняння, що дозволяє кожному стати щасливим.
 • Книга "Лавина", Ніл Стівенсон. Кіберпанк-твір включено в топ-100 кращих англомовних видань за версією «Тайм». Пригоди хакера-фрілансера, описані в 1992, багато в чому стали пророчими: тут і небезпечний вірус , і віртуальні світи, і Метавсесвіт , і чудові технології, в яких ми дізнаємося своє сьогодення.
 • Книга» ви, звичайно, жартуєте, Містер Фейнман", Річард Фейнман. Перед нами незвичайна автобіографія дивного Нобелівського лауреата. Творець атомної бомби і квантової аеродинаміки обожнював грати на банджо, зламувати замки і влаштовувати розіграші.

Ларрі Пейдж рекомендує від себе ще чотири твори

 • Книга " мої винаходи. Автобіографія", Нікола Тесла. Це збірка статей сербського винахідника-кумира мільярдера.
 • Книга "змінюй, що важливо", Джон Доерр. Венчурний капіталіст розповідає про систему, яка дозволила багатьом корпораціям досягти небувалого зростання.
 • Книга " Легко не буде. Як побудувати бізнес, коли питань більше, ніж відповідей», Бен Хоровіц. Цю збірку порад щодо вирішення нагальних проблем підприємців Ларрі називає "надихаючою історією відродження завдяки силі волі".
 • Книга» чи не все одно, що подумають інші", Річард Фейнман. Торогательное продовження біографії вченого.

Про самих підприємців та їхню діяльність є окреме видання — «Google. Минуле, сьогодення, майбутнє", Лоу Джанет.

Топ-7 фільмів про творців Google

На одному з продуктів компанії, відеохостингу "Ютуб" , можна знайти чимало цікавих роликів про підприємців:

 • Документальний фільм " 5 найлегших хитрощів Ларрі Пейджа які перетворюють ідеї в гроші / кращі поради підприємцям». Канал "нотатки мільярдера" досліджує, що ж допомогло айтішнику заробити мільярди.
 • Документальний фільм " Таємниця GOOGLE | лідерство, успіх і наполегливість – засновник Ларрі Пейдж». "Божевільна мотивація «переносить читачів на 20 років назад — в пору, коли починався»Гугл".
 • Документальний фільм "хлопці заїхали в" гараж "і придумали компанію" GOOGLE "| історія компанії і бренду"GOOGLE»".
 • Документальний фільм " як Сергій Брін став мільярдером в Америці? / Наші біографії за кордоном / 12+». "Відкритий світ" розповідає шлях становлення іммігранта з СРСР.
 • Документальний фільм "мільярдер їде в "Метро" з Пакетом в Руках і одягається на розпродажах... Це фото підірвало інтернет"» POSNAVATEL TV показує, що Сергій Брін-дійсно простий і скромний хлопець.
 • Документальний фільм "7 правил успіху Ларрі Пейджа". Delo представляє принципи одного з успішних комерсантів світу.
 • Документальний фільм "Історія успіху / Сергій Брін / творець пошукової системи "Google"". "Місія відродження світу" розповідає про бізнесмена з Радянським корінням.

Ще один цікавий ролик «" як засновники ГУГЛ витрачають свої мільярди!».

Подивитися добірку документальних фільмів про історію успіху співзасновників Google можна по посиланням .

Висновок

Як зізнається Сергій Брін: «нам вдалося найважливіше — стати частиною повсякденного життя кожної людини. Для Вас задати Google питання стало таким же звичним заняттям, як почистити зуби або налити собі чай. Ми невід'ємна складова вашої реальності-і це найбільше наше досягнення». Команда https://worldbank.org.ua згодна з бізнесменом-двом простим студентам дійсно вдалося неможливе. Хлопці побудували з нуля,» на коліні", проект, що перетворився на глобальну корпорацію. Представили світу дійсно важливі новинки, що змінили життя людства. Їм вдалася і ще одна цінна річ-незважаючи на всі труднощі, залишитися не тільки діловими партнерами, а й добрими друзями.