Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История создания и успеха Нвидиа

Nvidia: історія створення та успіху Нвідіа

Повна історія появи і розвитку Нвідіа. Дізнайтеся докладно в чому секрет успіху Nvidia. Цікаві факти, книги та фільми

У далекому 1993 ніхто не міг подумати, що громіздкі і мало зрозумілі простому смертному персональні комп'ютери колись стануть супер-пристроями для ігор і розваг. Але троє хлопців, Кертіс прем, Кріс Малаховський та Дженсен Хуан, схоже, хотіли посперечатися зі світом. Вони заснували свою Nvidia , незважаючи на те, що компаній, що виробляли графічні процесори, вже було не менше 25-ти. Вже через три роки число конкурентів збільшилася до 70-ти, проте на початку третього тисячоліття «Нвідіа» виявилася єдиним незалежним розробником у своїй ніші. Про те, як їй це вдалося, як розвивається корпорація сьогодні, які Легендарні продукти вона випускає і чому вважається одним з кращих роботодавців, — новий матеріал від https://worldbank.org.ua.

Nvidia-це ... коротка довідка про розробника

NVIDIA (вимовляється як «ен-відіа») Corporation — високотехнологічна корпорація, що розробляє графічні процесори (GPU) і системи-на-чіпі (SoC). Область її присутності поширюється на індустрію відеоігор, сферу професійної візуалізації, високопродуктивних обчислень, штучного інтелекту і бортових комп'ютерів для автомобілів-безпілотників. Серед головної інформації про компанію: 

 • Дата заснування: Квітень 1993, Сан-Хосе, США .
 • Засновники: Кертіс Прем, Кріс Малаховський, Дженсен Хуан.
 • Капіталізація: $ 591 млрд.
 • Власний капітал: $ 12,2 млрд.
 • Оборот: $ 10,9 млрд.
 • Чистий прибуток: $ 2,8 млрд.
 • Кількість працівників: 13 775.

Коротко о Nvidia

Серед найсильніших напрямків діяльності: РС-сумісна дискретна графіка (частка ринку — 81,2 %) — графічні процесори і прискорювачі обчислень на їх основі.

Як все починалося: одного разу в Сан-Хосе…

Теплим квітнем 1993 року троє хлопців, Дженсен Хуанг, Кертіс прем і Кріс Малаховскі, зібралися за обідом в Denny's. саме там вони вирішили створити власну компанію — «Нвідіа». У той час Хуан вже працював виконавчим директором LSI Logic (виробник інтегральних схем), а прем і Малаховський — інженерами постачальника програмного забезпечення Sun Microsystems. Трійця була незадоволена векторами розвитку своїх роботодавців: вони вважали, що майбутнє за графічними, а не за центральними (загального призначення) процесорами. Саме Виробництво GPU, за їхніми прогнозами, обіцяло революційним розвитком відеоігор з 3D-графікою, що обернулося б казковою прибутком для виробників відеокарт.

Зібравши для стартапу початковий бюджет в 40 000 доларів, чоловіки розподілили між собою обов'язки: Хуанг — президент і СЕО, прем — головний технічний директор, Малаховскі — віце-президент з розробки. Назву придумали нашвидку:

 • Invidia — «заздрість» латиною;
 • NV — next version («наступна версія»).

История создания логотипа Нвидиа

Для стартапу була обрана так звана безфабрична модель: фірма присвятила себе проектуванню і маркетингу, але не виробляла власні провідники і мікросхеми. Тому стартаперам знадобився рік, щоб знайти партнера-виробника мікропроцесорів — їм була обрана Європейська корпорація SGS-Thomson Microelectronics.

Повна історія компанії з 1993 по…

Свою першу розробку «Нвідіа» презентувала в травні 1995 — нею стала Мультимедійна карта NV1, яку виробили для домашньої ігрової приставки Sega Saturn. Однак успіх був недовгим - незабаром був випущений API DirectX від Microsoft , який мав більш вражаючу Сумісність. Через невдачу в Nvidia були змушені скоротити половину співробітників і зосередитися на виготовленні комплектуючих для ПК.

Дев'яності

 • 1997. Графічний процесор RIVA 128-інтерактивний прискорювач (в режимі реального часу) анімації і відеосюжетів. Висока продуктивність, доступна ціна і підтримка Direct3D укупі дозволили швидко обійти головного конкурента — Voodoo Graphics.
 • 1998. Перший на планеті прискорювач тривимірної графіки RIVA TNT, здатний накладати дві текстури за один прохід і паралельно обробляти 2D - і 3D-медіа.
 • 1998. "Нвідіа «стає ключовим гравцем у світі прискорювачів графіки і отримує титул» найшанованішої напівпровідникової компанії" від fabless Semiconductor Association.
 • 1999. Первинне розміщення акцій на NASDAQ: 3,5 млн цінних паперів за стартовою вартістю в 12 доларів. Це дозволило отримати $ 42 млн, в той час як капіталізація зросла до $626,1 млн.

Також під завісу минулого тисячоліття був випущений вдосконалений графічний прискорювач RIVA TNT2 і перший графічний процесор GeForce 256.

Нульові

Нове століття компанія почала з патентного спору з 3dfx Interactive. Опонент не впорався з конкуренцією - "Нвідіа" викупила його патенти, торгові марки та інші активи за $ 70 млн. після перемоги справи складалися непогано: переважна частина постачальників дискретних прискорювачів покинула ринок, залишилися тільки три гіганти-Nvidia (31 %), Intel (26 %), ATI (17 %). Історія розвивалася наступним чином:

 • "Нвідіа" стає основним виробником графічних чіпів для консолей Xbox від Microsoft (2000-2003).
 • Компанія укладає договір з Sony на виготовлення графічних процесорів для приставок PlayStation 3.
 • Nvidia-офіційний постачальник дискретної графіки для персональних комп'ютерів Apple .

На цьому досягнення не завершуються:

 • 2006. Перша шейдерна уніфікована Архітектура GPU для ПК.
 • 2007. Програмно-апаратна архітектура паралельних обчислень CUDA.

Саме остання розробка дозволила відчутно спростити експлуатацію графічних процесорів.

Десяті

Компанія вкладається в розвиток вектора високопродуктивних обчислювальних операцій і напрямки вбудованих бортових комп'ютерів для автопрому. До 2018 був готовий фінансовий звіт:

 • Прибуток від реалізації рішень для центрів обробки даних і прискорювачів обчислень -$ 1,93 млрд;
 • Доходи від продажу продуктів для автомобільної промисловості — $558 млн.

До кінця десятиліття Nvidia представила інноваційний одноплатний комп'ютер Jetson Nano (2019). "Малюк", що підтримує технології ШІ, хизувався мініатюрними розмірами 7 х 4,5 см.

Двадцяті

У тому ж 2019 "Нвідіа" заявила про придбання розробника Mellanox ( Ізраїль ). За $ 6,9 млрд вона стала володаркою виробництва мережевих адаптерів, комутаторів для високопродуктивних комп'ютерних обчислень і data-центрів. Угода, що завершилася 27 квітня 2020 року, була по праву визнана найбільшою в літописі Nvidia. Однак на цьому розробник не думав зупинятися: вже в травні 2020 він поглинає Cumulus Networks — Постачальника ПЗ для мережевого обладнання з відкритими вихідними кодами.

На поточне десятиліття компанія виділяє четвірку своїх основних продуктів:

GeForce (графические процессоры)

 1. GeForce (графічні процесори).
 2. Tesla (прискорювачі обчислень).
 3. Quadro( професійні Відеокарти ).
 4. Tegra (системи на чіпі).

При цьому виробництво GPU однозначно визнано основним вектором діяльності — на даний напрямок припадає 80% одержуваного прибутку.

У 2020-х у розробника відразу кілька цільових ринків:

 • Гейм-індустрія;
 • Професійна візуалізація;
 • Високопродуктивні обчислення;
 • Автопром( борт-комп'ютери для безпілотників);
 • Застосування штучного інтелекту.

Якщо представити виробництво за даними ключовими напрямками:

 • Ринок комп'ютерних ігор: бренд GeForce — ПО для забезпечення продуктивності, графічні процесори, сервіс хмарного геймінгу. Окремо виділяються ігрові консолі SHIELD.
 • Продукти розробникам: програмні спеціалізовані бібліотеки для створення реалістичної обстановки і правдивих графічних ефектів як для відеоігор, так і для VR-проектів.
 • Профвізуалізація: графічні процесори «Квадро», компоненти і програми для безпосередньої роботи з 3D-графікою і відео (забезпечують натуралістичну фізику об'єктів).
 • Високопродуктивні обчислення: прискорювачі «Тесла» і створені на їх базі суперкомп'ютери (для парного функціонування зі штучним інтелектом), а також хмарні майданчики GPU Cloud для проектування, навчання нейронних мереж і продукти GRID, необхідні для віртуалізації графічних станцій.

Окремо виділяється бренд Drive, що поставляє «розумну начинку» для інноваційної автомобільної промисловості: бортові комп'ютери, системи автопілота, віртуальні помічники водія, інструментарій для створення доповненої реальності, інформаційно-розважальні комплекси та інструменти для машинного навчання безпілотників.

Топ-10 головних досягнень " Нвідіа»

NV1 — первый продукт от Nvidia

Серед найвідоміших винаходів Nvidia:

 • 1993: NV1 — перший продукт, PCI-карта.
 • 1996: перші драйвера для Microsoft DirectX — розробка підтримує відтворення тривимірної графіки.
 • 1997: RIVA 128 — перший в історії 128-бітний 3D-процесор. Тільки в перші чотири місяці продажу реалізовано 1 млн пристроїв!
 • 1999: винахід GPU, однокристального графічного процесора з інтегрованими пристроями для розрахунку трансформацій, освітлення, рендеринга і обрахунку трикутників з швидкістю обробки до 10 мільйонів полігонів в секунду. Пройде ще двадцять років-і швидкість GPU зросте до 7 млрд полігонів в секунду.
 • 2001: «Нвідіа» виходить в сферу інтегрованої графіки з власною архітектурою NFORCE.
 • 2004: компанія випускає SLI, здатного значно збільшити графічну потужність окремого комп'ютера.
 • 2006: представлена Cuda — революційна Архітектура, що відкриває перед вченими якісно нові можливості для вирішення складних обчислювальних завдань.
 • 2008: випуск мобільного процесора Tegra, який споживає в 30 разів менше енергії, ніж стандартний ноутбук, забезпечуючи при цьому фантастичну продуктивність.
 • 2010: «Нвідіа» підготувала основу для найшвидшого на планеті суперкомп'ютера — Tianhe-1а.
 • 2018: Розробник «винайшов заново» комп'ютерну графіку, представивши світовій спільноті архітектуру Тьюрінга.

З 2019 Nvidia представляє випереджаючі час рішення в сферах НРС, дата-центрів, вбудованих структур, професійної візуалізації, автономного (безпілотного) транспорту.

Графічні процесори GeForce: історія, можливості та переваги

GeForce-це ціле сімейство графічних процесорів. Піонерський GPU компанія представила в 1999: вперше вдалося розмістити на одному кристалі всі блоки обробки графічної інформації. Нейм був обраний невипадково: 

 • GE-geometry (геометрія);
 • Force-сила;
 • G-force — гра слів, в перекладі — «прискорення вільного падіння».

Головним достоїнством новинки виявився спецблок T&l, за допомогою якого виявилася можливою апаратна підтримка трансформації масштабу і зміни місця розташування тривимірних об'єктів, їх освітлення і відсікання. Раніше всі перераховані завдання виконував центральний процесор. Можливості GeForce сама компанія пізніше використовувала для створення фірмових професійних відеокарт «Квадро».

Останньою (і найбільш вражаючою, за словами Дженсена Хуанга) розробкою стала мікроархітектура Тьюрінга (2018), яка замінила Паскаля. У GeForce RTX (графічних процесорах 20-го покоління) «Нвідіа» в черговий раз першою в світі презентувала «технологію апаратного прискорення трасування променів в реальному часі на спеціалізованих RT-ядрах і підтримку роботи ШІ на основі тензорних ядер». Це стало революційним проривом в обробці світла-відображення у відеоіграх.

Разом з тим відеокарти GeForce 20, що базуються на технології «Тьюринг», можуть похвалитися збільшенням продуктивності до 40-60% в контексті ігор, не адаптованих під нові розробки. Що ж стосується відеоігор, що підтримують Deep Learning Super Sampling, там можна говорити про +125% продуктивності (в порівнянні з GeForce 10 серії).

Чіпсети для системних плат nForce

Свій стартовий чіпсет (комплекс мікросхем) для системних плат «Нвідіа» презентувала в 2001. Перші серії nForce, 2 і 3 функціонували в парі з процесорами AMD . А nForce4, nForce 500, 600, 700, GeForce 8000/9000 і nForce 900 працювали вже з Intel. Однак в 2010 Nvidia заморозила своє чіпсетне виробництво, пославшись на конфлікт інтересів з «Інтел». Незважаючи на те, що Суд з гігантом був виграний «Нвідіа», вона все одно не відновила виготовлення, так як попит на чіпсети неухильно знижувався.

Платформи віддаленої обробки даних GRID

Платформы удаленной обработки данных GRID

Розробкою власного майданчика дистанційної обробки інформації компанія займається з 2000-х. у травні 2012 вона представила два продукти:

 • VGX — віртуалізація робочих місць + продуктивність повноцінної робочої станції.
 • GeForce GRID — технологічна база для запуску ігор в хмарах.

У 2013 було готове серверне рішення для хмарного геймінгу, яке представляло користувачам фіксовані обсяги обчислювальних потужностей, що забезпечують стабільність продуктивної системи, використовувалися також можливості стиснення відео — для зменшення мережевих затримок.

Професійні графічні карти Quadro: найважливіше

«Квадро» — один з основних продуктів «Нвідіа» в сучасності. розвиток вектора відеокарт для професіоналів почалося ще в 1999. Від графічних ігрових і споживчих карт GeForce їх відрізняють більш надійні компоненти, які не підведуть навіть при тривалій роботі на піковому навантаженні. Крім цього, в продукті реалізовані ексклюзивні технології: згладжування аж до х64-х128, повне очищення пам'яті з переходом до нової задачі, управління численними робочими столами з налаштуванням кордонів екранів, високоточний розподіл обчислювальних навантажень між декількома відеокартами, а також розширений обсяг можливостей для дистанційного контролю і управління.

Project Shield: власна ігрова консоль

В історії "Нвідіа" є місце геймпаду Shield (2013):

 • Відкидний 5-дюймовий дисплей з сенсорним управлінням;
 • Операційна система Android ;
 • Можливість завантаження ігор з Google Play і власного магазину TegraZone;
 • Підтримка потокової трансляції ігор з комп'ютера-GameStream;
 • Можливість виводити картинку за допомогою HDMI на екран ПК або телевізора.

Останнє оновлення (2017) стало на 40% компактніше, могло похвалитися підтримкою цілого ряду стрімінгових сервісів-від Netflix , Hulu Plus, YouTube , Amazon Instant Video, Sling TV до Okko, Megogo.net, Amediateka, Rutube. До цього слід додати повну інтеграцію Google Assistant та підтримку опцій розумного дому.

Корисна утиліта GeForce Experience: чим вона хороша?

Настільки цінний продукт Розробник випустив в 2013. Його застосування і гідності неоціненні:

 • Оптимізація продуктивності комп'ютера з відеокартами "Нвідіа" під час ігор;
 • Можливості для запису і трансляцій ігрового процесу;
 • Автоматична перевірка та встановлення драйверів;
 • Виставлення оптимальних налаштувань для відеоігри в контексті окремо взятого ПК;
 • Опції накладання з додатковим інструментарієм.

Важливо, що утиліта працює з усіма графічними процесорами, починаючи з GeForce 400 (2010). У 2018 вона обзавелася супер-технологією Freestyle, що дозволяє змінювати колірні відтінки, різкість, виставляти власні параметри зображення для гри, включаючи налаштування для дальтоніків. Додатково з'явився режим GameStream Co-op, що дає можливість передати управління своїм героєм іншому користувачеві або запросити друга в Корпоративний режим.

Системи-на-чіпі Tegra: де вони "провалилися", а де залишилися?

Системи-на-чіпі для мобільних пристроїв «Нвідіа» почала виробляти в 2003. Вперше їх випробували для всіх відомих Motorola . "Нащадками" цих піонерських досліджень стали лінійки чіпів "Тегра", в яких Процесори загального призначення об'єднувалися з енергоефективними GPU. Tegra спочатку застосовували для програвачів Zune HD Samsung YP-M1, а потім встановили на смартфон Microsoft KIN.

Tegra 2 (2011) були успішнішими: через те, що вони підтримували тривимірну графіку, чіпи охоче встановлювали в смартфони Acer, ASUS , Motorola, LG , Toshiba . Третє покоління "Тегра" використовували для Google Nexus 7, планшетів Lenovo, Asus і Acer, смартфонів HTC і LG, а четверте — для власних ігрових приставок Shield. Цікаво, що в 2012 році курс "Тегра" кардинально змінився-до використання "систем на кристалі" для мультимедійних систем Audi, Tesla і Lamborghini . Tegra K1 і зовсім стала платформою для борт-комп'ютерів і систем автомобілів-безпілотників.

Лінійка прискорювачів обчислень Tesla: тоді і зараз

Перші «Тесла» представили в середині 2007 — акурат після презентації CUDA (обчислювальної уніфікованої архітектури). Піонерський Tesla C870 працював на GPU G80 і базувався на однойменній шейдерній мікроархітектурі Tesla. На сьогоднішній день найсучаснішою моделлю вважається прискорювач обчислень Т4 на вже відомій архітектурі «Тьюринг». Його ключова відмінність від попередників — підтримка настільки широкого діапазону точності, що це дозволило кратно збільшити продуктивність обчислень для тих же нейромереж.

Линейка ускорителей вычислений Tesla

Саме "Тесла" використовуються для 127 найпотужніших суперкомп'ютерів планети, включаючи:

 • Саміт( Національна лабораторія Оук-Ридж);
 • Tsubame (Токійський технологічний інститут);
 • Сьєрра( Ліверморська національна лабораторія Державного департаменту енергетики);
 • Tiānhé - 1A (Китайський оборонний науково-технологічний університет НВАК);
 • Piz Daint, (Швейцарський національний суперкомп'ютерний центр);
 • «Ломоносов " (Московський державний університет);
 • «Лобачевський (Нижегородський державний університет).

Згідно з рейтингом GREEN500, Nvidia Tesla працює в основі 22 з 25 найбільш енергоефективних суперкомп'ютерів планети.

Електрокари, безпілотники, Drive, штучний інтелект

Піонерський комплекс для автопрому (комп'ютери для приладових панелей і безпілотників, інструменти для розробки інтерфейсів) «Нвідіа» представила в січні 2015. Важливою відмінністю від конкурентних продуктів стало те, що Drive PX можна було встановлювати на авто середньої цінової категорії. Розробка підтримувала роботу дюжини HD-камер, а вбудована нейронна мережа могла розпізнавати пішоходів, транспорт, дорожні знаки та іншу важливу інформацію. Все це укупі дозволяло уникати перешкоди, перешкоди і аварії. У 2018 пройшов реліз Drive Pegasus — хмарної платформи для навчання безпілотників і запуску ШІ автопілота. Працюючи в зв'язці, вони дають можливість моделювання мільйона варіантів дорожніх ситуацій навіть з самими мало ймовірними сценаріями. Система дозволяє виробляти до 1 млн тестів в день-без ризику для людей і машин!

Перший спецкомп'ютер для вбудованих систем Jetson

У березні 2014 «Нвідіа» випустила перший спеціалізований комп'ютер Jetson TK1, призначений для вбудованих систем — роботів, дронів, розумних камер. Новинка функціонувала на процесорі tegra k1. Незважаючи на розміри, порівнянні з банківською картою, «мобільний суперкомп'ютер» видавав продуктивність в 326 гігафлопс, що було більш ніж порівнянно з повноцінними робочими станціями. Його гідним наступником став Jetson Xavier з продуктивністю 30 терафлопс, який міг похвалитися ще й рекордно низьким енергоспоживанням — в 3 рази менше, ніж у лампочки розжарювання. Його називали першим в історії спецкомп'ютером для інтелектуальних роботів.

Суперкомп'ютери DGX: вчора, сьогодні, завтра

У 2009 ціла група дослідницьких об'єднань виявила, що GPU до 100 разів ефективніше (ніж центральні процесори) в області глибокого навчання нейромереж. Натхненна цим, "Нвідіа" представила перший суперкомп'ютер для поглибленого навчання ШІ DGX-1. Однак справжнім проривом, що забезпечує продуктивність до 2 петафлопс, виявився його наступник DGX-2 (2018). Компанія відзвітувала, що продуктивність вдалося поліпшити в 10 разів в порівнянні з попередником (і в 500 разів — в порівнянні з розробками п'ятирічної давності). При цьому на ринок новинка вирушила за ціною 399 000 доларів.

Nvidia сьогодні: як розвивається компанія в 2022

Розробник постійно отримує високі оцінки своїх досягнень:

 • Fast Company та Glassdoor:»найбільш інноваційна корпорація".
 • Mit Tech Review:»Одна з 50 найкращих смарт-компаній планети".
 • Fortune: « бізнес - персона року 2017"»
 • Harvard Business Review:»найефективніші керівники планети".

Сама "Нвідіа" скромно називає себе лідером у сфері обчислень на GPU (графічному процесорі) - і тому є вагомі докази:

 1. «ми забезпечуємо потужністю найшвидші суперкомп'ютери на планеті». Обчислення на GPU як і раніше залишаються передовими технологіями для data-центрів, просунутих європейських і японських комп'ютерних систем. Світова спільнота пам'ятає, що Summit (найпотужніший і розумний суперкомп'ютер) здатний забезпечити продуктивність понад 200 петафлопс на НРС. При цьому» саміт " був побудований на GPU NVIDIA Volta з тензорними ядрами.
 2. «ми поставляємо надпродуктивні обчислення для Да Вінчі та Ейнштейнів нового часу». Тут пропонують "гідний еквівалент машини часу" для найвимогливіших користувачів ПК — дизайнерів, вчених, художників і геймерів. GPU став справжнім мозковим центром комп'ютера, що відкриває шлях до інноваційних відкриттів на межі штучного інтелекту і віртуальної реальності.
 3. «ми визначаємо сучасну комп'ютерну графіку». У 1999 компанія винайшла графічний процесор, який подарував художникам програмовані шейдери, а з ними і нескінченну палітру кольорів і відтінок. GPU зробив "Нвідіа" лідером у світі візуальних обчислень.
 4. «ми скасовуємо закон Мура». Фізичні обмеження напівпровідників не дозволяють продуктивності центральних процесорів зростати більш ніж на 10% на рік. Це означає, що настає епоха GPU, які дадуть індустрії 1000-кратне прискорення вже до 2025.
 5. «ми робимо мозкові центри розумних машин та Інтернету речей». Доступність сенсорів і глибокого машинного навчання здатні викликати «кембрійський вибух» у сфері автономних пристроїв зі штучним інтелектом. Для їх корисної діяльності Потрібен лише вбудований суперкомп'ютер NVIDIA Jetson tx2, який не перевищує розмірами банківську картку.
 6. «ми зробили найбільшу ігрову платформу на Землі». Цікава арифметика: ринок відеоігор сьогодні оцінюється в суму понад $100 млрд, а саме відеокарти NVIDIA GeForce і додаток GeForce Experience перетворюють звичайні ПК в круті ігрові машини. Не можна забувати і про програмне забезпечення GameWorks, без якого ігри не були б такими реалістичними, детальними і захоплюючими.
 7. "ми створили "мозок" безпілотного авто". Вже сьогодні ясно, що безпілотники безпрецедентно змінять сферу перевезень, перспективний ринок оцінюється в $10 трлн, а 225 виробників автономних автомобілів використовують масштабовану платформу NVIDIA DRIVE™ зі штучним інтелектом.
 8. «ми прагнемо змінити життя всіх і кожного на краще». Всі 13 000 співробітників «Нвідіа» (5000 з яких працює безпосередньо в Силіконовій долині) об'єднані спільною ідеєю — приносити користь світовій спільноті. Сума тільки щорічних благодійних пожертвувань розробника становить $ 6 млн, з яких $4 млн NVIDIA Foundation Compute the Cure відправив на лікування людей з онкологічними захворюваннями.

«Нвідіа» прокладають дорогу до нової ери штучного інтелекту, яка стоїть на «трьох китах»: вільному доступі до неосяжних масивів інформації, впровадженні алгоритмів глибокого навчання і найвищої продуктивності обчислень на графічних процесорах. Завдяки їм можливі голосові помічники, безпечні безпілотні автомобілі, відмінна точність медичної діагностики за допомогою нейронних мереж. Розробники впевнені, що саме ШІ стане головною причиною соціального прогресу, «що не має собі рівних з часів індустріальної еволюції».

Ділова "Нвідіа": керівництво, акціонери, фінансові показники

Головними босами розробника є:

 • Дженсен Хуан — СЕО (головний виконавчий директор), президент компанії та член Ради директорів.
 • Джей Пурі-виконавчий віце-президент у сфері глобальних операцій.
 • Колетт Кресс-головний фіндиректор і виконавчий віце-президент.
 • Тімоті Тетер — головний радник, виконавчий віце-президент, секретар.
 • Дебора Шоквіст — виконавчий віце-президент з операцій.

Серед головних фінансових показників компанії:

 • Вартість акції( Березень 2022) — $220,59.
 • Дохід (2021): $27 млрд.
 • Чистий прибуток (2021): $10 млрд.
 • Капіталізація (2021) — $736 млрд.

Компанія «Нвідіа» володіє 35,9% власних акцій. Частка, що залишилася (61,4 %) знаходиться в обігу на Нью-Йоркській фондовій біржі. Серед її найбільших акціонерів виділяються наступні:

 • Холдинг - постачальник фінансових послуг Fidelity Management & amp; Research Co (7,94%).
 • Незалежна приватна інвестиційна компанія The Vanguard Group (7,14 %).
 • Міжнародна інвестиційна корпорація BlackRock Fund Advisors (4,46 %).
 • Американський управитель активами SSgA Funds Management (3,87 %).
 • Засновник Дженсен Хуан (3,6 %).

Серед інших великих власників акцій — T. Rowe Price Associates, Inc., Jennison Associates, JPMorgan Investment Management, Inc., Geode Capital Management.

Соціальна політика компанії: Екологія , Охорона здоров'я, суспільство

Розробник стверджує, що його найважливішим пріоритетом є люди. тут зацікавлені у впровадженні тих технологій, які змінять долі людства:

 • Наш прогрес: ми не уявляємо успішної діяльності компанії без несення нею екологічної та соціальної відповідальності.
 • Наші люди: ми створюємо культуру, де цінується унікальний внесок кожного працівника.
 • Наша спільнота. Ми і наші досягнення змінюють життя на краще по всьому світу.

Nvidia веде масштабну боротьбу зі змінами клімату по всій планеті, значно знижуючи рівень споживання електроенергії своїми розробками та Політикою:

 • 100 %: до 2025 компанія планує цілком і повністю перейти на поновлювані джерела енергії.
 • 40Х: графічні процесори «Нвідіа» забезпечують на 400% більше ефективності в порівнянні зі стандартними центральними процесорами.
 • 23 з 25 суперкомп'ютерів працює на енергозберігаючій базі NVIDIA.

Крім цього, компанія відкрито підтримує цілі сталого розвитку ООН " для досягнення кращого майбутнього для всіх»:

 • Підтримка країн третього світу:»ми розширюємо наші ініціативи на ринках, що розвиваються, щоб краще взаємодіяти з розробниками". Компанія влаштовує віртуальні конференції з безкоштовним доступом, де обговорюються технології графічних процесорів, використання можливостей ШІ в країнах, що розвиваються.
 • Охорона Здоров'я: «ми допомагаємо вченим, клініцистам та медичним працівникам використовувати ШІ для вирішення важливих завдань, таких як пошук ліків, виявлення захворювань та персоналізована Охорона здоров'я». Йдеться про платформу NVIDIA Clara ™, що підвищує точність діагностики, покращує результати терапії і зменшує вартість самого лікування.
 • Навколишній світ: «ми підтримуємо інноваційні, ефективні та стійкі екологічні проекти в Індії». Корпорація широко співпрацює з неурядовими об'єднаннями з питань виробництва кисню, скорочення викидів парникових газів, уловлювання вуглецю. Вона зацікавлена в скороченні випадків інфекцій і хвороб, пов'язаних з антисанітарією, — пропонує досягти цього підвищенням оплати праці та гарантією створення робочих місць.

У Nvidia вірять, що штучний інтелект відкриє для людства новий світ: «ШІ наповниться незліченну кількість обчислювальних пристроїв, вплине на кожну галузь і допоможе всім нам жити безпечніше, довше і краще».

Корпоративна культура і штаб-офіс " Нвідіа»

Тут кажуть: «ми одна команда для вирішення найскладніших технологічних завдань у всьому світі і в усіх сферах — від ігрової індустрії до наукових експериментів». У Nvidia чекають "найкращих фахівців", які готові не просто працювати, а вносити вклад у створення майбутнього. Адже "Нвідіа" досить велика, щоб втілювати в життя проекти дійсно глобального масштабу.

Штаб-офис Nvidia

Себе компанія представляє не інакше як командою — тут забули і про ієрархію, і про авторитарне управління. Звичайно, в колективі існують ділові зв'язки «начальник-підлеглий», але проектні групи формуються на основі наявності у співробітників потрібних навичок. Тут не бояться ризикувати-і роблять це із задоволенням. Кожна невдача мислиться як важливий крок до майбутнього успіху. Розробники переконані, що без ризику стати новатором у технологічному світі неможливо. А взаємини між колегами характеризують однією фразою:»ми ставимося один до одного з чесністю і повагою і прагнемо до досконалості у всьому, що робимо".

Тут намагаються розвивати таку корпоративну культуру, яка буде надихати талановитих співробітників займатися справою всього життя: комфортна обстановка, гідна оплата, гнучкий графік, доступ до інноваційних досягнень Stanford Health Navigator та інші цінні привілеї. Крім цього, діє благодійний фонд, що підтримує різні спільноти працівників. Найяскравіше з його заходів-щорічний Project Inspire, який замінює собою святкові корпоративи в офісах компанії.

Окремої згадки заслуговує головний офіс компанії в Санта-Клара (Каліфорнія). Перша будова тут названо Endeavor-на честь нового космічного човника NASA (2010-2017). Всі простори всередині "Індевора" своїми назвами нагадують шанувальникам наукової фантастики багато про що:

 • Альтаїр IV — небесне тіло з «забороненої планети».
 • Скайнет — штучний інтелект з «Термінатора».
 • Вогсфера-рідна планета раси вогонів із серії книг "Автостопом по галактиці".
 • Мордор-район Середзем'я, що опинився у володіннях темного мага Саурона з «Володаря кілець».
 • Скаро — планета з серіалу «Доктор Хто».
 • Метрополіс-німий фантастичний фільм Фріца Ланга.
 • Хотт — планета з кіновсесвіту «Зоряних воєн».

На 46 500 кв.метрах «Індевора» працює 5000 співробітників. У 2018 корпорація почала будівництво другої будівлі, Voyager, площею 69 600 кв.метрів. Нейм цього простору служить відсиланням до» Вояджерів " — космічних апаратів-дослідників і однойменної програми вивчення небесних тіл Сонячної системи.

Фонд «Нвідіа»: які можливості дає спільнота?

NVIDIA Foundation представив світові свою нову Inspire 365, яка допоможе NVIDIAN (працівникам компанії) перетворити свою «пристрасть до благодійності в дію». Для цього їм надається гнучкий графік праці, бонуси, заходи і зручні інструменти, що дозволяють займатися добрими справами цілий рік. І саме так, як цього хоче конкретний волонтер:

 1. Даруйте особистий робочий час або фінансову допомогу до 25 000 доларів на рік.
 2. Брати участь в щомісячних місіях і акціях на різні тематики.
 3. Запісиватся на благодійні тімбілдінги.
 4. Для початківців — пожертвуйте свій початковий грант у розмірі 25 доларів на допомогу тим, хто цього потребує.
 5. Працювати волонтером як в неробочий — так і в робочий час-тут про все можна домовитися!
 6. Стати наставником або репетитором для дітей з малозабезпечених сімей за допомогою зручної програми NVIDIA Techexplorer.
 7. Надати допомогу постраждалим від стихійних лих.

Про свої досягнення NVIDIA Foundation публікує традиційний щорічний звіт.

Ініціативи Nvidia: Освіта , програми, інвестиції

Розробник також відомий своєю широкоформатної діяльністю:

 • GPU Technology Conference-щорічні конференції, чия історія відраховується з 2009. На них обговорюються злободенні тематики від експлуатації графічних процесорів, нових можливостей для прискорення обчислень до використання ШІ, перспектив машинного навчання.
 • GPU Ventures Program — інвестиційна програма, мета якої — фінансування стартапів, які розробляють нові методики використання графічних процесорів у світі загальних обчислень.
 • Deep Learning Institute — власна освітня програма корпорації. В "Інституті глибокого навчання «пізнають прикладні способи застосування технологій» Нвідіа" для автономних автомобілів, роботехніки, фінансової сфери та медицини.

Инициативы Nvidia: образование, программы, инвестиции

З 2016 працює також Nvidia Inception Program — програма для підтримки стартапів, що розвивають сферу ШІ і обробки даних. Для її учасників діє пріоритетний доступ до апаратного та програмного забезпечення, пропонується допомога сертифікованих експертів та інженерів «Нвідіа», а також інші знакові привілеї.

Останні новини Nvidia: новини-2022

Компанія активно розвивається і до цього дня:

 • 10 березня 2022: стало відомим, що найпотужніша Відеокарта GeForce RTX 3090 ti буде представлена розробником вже в першому місяці весни.
 • 10 березня 2022: чотирнадцятий рік поспіль номінантами на «Оскар» у сфері візуальних ефектів є професійні користувачі технологій Nvidia.
 • 7 березня 2022: фахівець зі зберігання даних Exelero приєднується до команди «Нвідіа».
 • 18 лютого 2022: Користувач технологій розробника потрапляє до Книги рекордів Гіннеса за найшвидше секвенування ДНК — всього за 5 годин.
 • 16 лютого 2022: NVIDIA оголошує про партнерство з Jaguar Land Rover.
 • 26 січня 2022 року: UK Biobank просуває дослідження геноміки за допомогою NVIDIA Clara Parabricks.
 • 25 січня 2022: Animator дозволяє 3D-персонажам ужитися в роль з NVIDIA Omniverse і Reallusion.
 • 24 січня 2022: Meta співпрацює з NVIDIA для створення дослідницького суперкомп'ютера з AI.
 • 20 січня 2022 року: графічні процесори NVIDIA вже дозволяють моделювати живу клітку.
 • 20 січня 2022: Pony.ai представляє парк робо-таксі нового покоління на базі NVIDIA DRIVE Orin.
 • 13 січня 2022: «Fortnite» виходить на iOS Safari і Android за допомогою NVIDIA GeForce NOW через закрите бета-тестування.
 • 10 січня 2022 року: Bright Computing, провідний виробник програмного забезпечення для високопродуктивних обчислень, приєднується до NVIDIA.
 • 10 січня 2022: виробнича студія Taylor James розширює можливості віддалених робочих процесів за допомогою технології NVIDIA.
 • 4 січня 2022: NVIDIA створює платформу Isaac AMR, щоб надати допомогу логістичній галузі на 9 трлн доларів.
 • 4 січня 2022 року: NVIDIA Canvas оновлена новою моделлю штучного інтелекту, що забезпечує 4-кратну роздільну здатність.
 • 4 січня 2022 року: NVIDIA робить безкоштовну версію Omniverse доступною для мільйонів індивідуальних творців і художників по всьому світу.

Нагадаємо, що 2022 рік почався з того, що «Нвідіа» вирішила впритул зайнятися новими ноутбуками і настільними комп'ютерами GeForce, партнерами GeForce NOW і Omniverse для програмістів і креаторів.

» Темна сторона " Nvidia: критика розробника

Незважаючи на прогресивну політику і революційні досягнення, компанія не змогла уникнути скандалів і неприємних ситуацій:

 • Лютий 2003. Фінський розробник програмного забезпечення Futuremark звинуватив NVidia в попередньому налаштуванні драйверів до майбутнього випробування продуктивності відеокарти-для збільшення тестових показників. "Ф'ючермарк «кілька місяців не визнавала тестування, проте потім відкликало свою заяву на нові тести, пославшись на»помилку розробника".
 • 2012. Лінус Торвальдс обрушився на» Нвідіа " з настільки жорсткою критикою, що там мали місце бути нецензурні вирази. Він був у гніві від "поганої співпраці" провинилася компанії з командою розробників Linux. У чому саме воно виражалося, не уточнювалося.
 • 2014. Роберт Халкок, директор зі зв'язків з громадськістю AMD, оголосив, що Nvidia усуває конкурентів за допомогою бібліотеки розробки GameWorks. Нібито "ГеймВоркс" штучно перешкоджає оптимізувати код ігор під відеокарти інших виробників.
 • 2015. Корпорацію звинуватили в тому, що вона прикрасила справжні характеристики свого флагмана GeForce GTX 970. Так, незалежні експерти встановили, що графічний процесор володіє 56 блоками ROP, а не 64 (як було заявлено).

У 2019 вийшло нове критичне зауваження від представників AMD, де вони звернули увагу громадськості на недоліки нової пропрієтарної технології інтелектуального згладжування Nvidia Deep Learning Super-Sampling.

5+ пізнавальних відеороликів про Nvidia

Про відомого розробника знято чимало цікавих сюжетів:

 • Документальний фільм " еволюція відеокарт 1980-2020 | [Episode 1]". Ролик присвячений порівняльному історичному огляду найпопулярніших пристроїв.
 • Документальний фільм " 15 років еволюції відеокарт NVIDIA / AMD (ATI) [Episode 2]». Канал Live Games підготував повномасштабний огляд з 2004 по 2021 рр.
 • Документальний фільм " акції NVIDIA: чи варто купувати? Перспективи бізнесу, конкуренти та аналіз фінансів / розпакування». Експерт міркує, чи потрібно купувати цінні папери корпорації, наскільки виправдана їх вартість.
 • Документальний фільм "НВІДІА - історія ГЛОБАЛЬНОГО обману". Олексій Куліч пропонує свою версію пояснення глобальної популярності компанії.
 • Документальний фільм " чим займається російський офіс NVIDIA?». Ролик присвячений Великій лабораторії тестування комп'ютерних ігор, розташованої в Москві.

Подивитися добірку цікавих документальних фільмів про історію успіху Nvidia-розробника графічних процесорів і систем на чіпі можна по посиланням .

Висновок

Сьогодні "Нвідіа" поставляє світу вже незамінні інновації - графічні процесори і професійні відеокарти, прискорювачі обчислень і борт-комп'ютери для безпілотних автомобілів. Тут люблять ризикувати і вміють прогнозувати майбутнє. Головна цінність високотехнологічної компанії-люди. Притому не тільки талановиті співробітники Nvidia, але і людство в цілому. Розробник запрошує весь світ в нову епоху штучного інтелекту. І ми в https://worldbank.org.ua впевнені, що NVIDIAN вже знають, що нас чекає в прийдешньому, де вірними помічниками людей будуть роботи , нейромережі, безпілотники, Інтернет речей і доповнена реальність.