Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Истории успеха и достижения знаменитых рыбаков планеты

історії успіху і досягнення знаменитих рибалок планети: відомий улов і рекорди

Досягнення та історії успіху найвидатніших рибалок всієї планети-Томаса м. Гіффорда, Майкла Лернера, Курт Гоуді, Теда Вільямса, Martin Arostegui, Кевіна Вандама, Патріка Сібайла, Кена Фрейзера, Лаурі Рапали

Хто ж він, найбільший рибалка планети? На думку відразу приходить Сантьяго з повісті Ернеста Хемінгуея»Старий і море". Цілих 84 дні чоловік не міг зловити жодної риби. Але на 85-й день старий рибалка все ж вперто вийшов в море, здолав п'ятиметрового (17-футового) марліна, вбив шість акул, та ще й привіз здивованим односельцям приголомшливий трофей.

Мало хто знає, але у героя твору був реальний прототип — Грегоріо Фуентес. При цьому автор оповідання сам був відмінним рибалкою, з самого дитинства ловив форель на озерах Мічигану. Дорослим Хемінгуей вважав за краще рибалити на човнах, долаючи величезні відстані від Кі-Уест до Куби. В особистому почесному списку письменника були не тільки марліни, а й тунці, баракуди, вітрильники і навіть акули!

Але ми пропонуємо повернутися в наші дні до реальних досягнень рибалок-сучасників. Так, редакція worldbank.org.ua змогла знайти ще дев'ять легендарних рибалок, чиїм рекордам і досягненням дійсно можна позаздрити!

Истории успеха и достижения знаменитых рыбаков планеты: Томас М. Гиффорд

Томас М. Гіффорд

Саме цю людину називають «гуру вітрильної риболовлі». І неспроста, адже за плечима у Томаса м. Гіффорда вже більше 50 років досвіду! Крім по-справжньому енциклопедичних знань про рибальство, він міг похвалитися і тим, що знав самі рибні місця планети. Не дивно, що бачити Томаса своїм напарником вважали за честь такі знаменитості , як Ернест Хемінгуей, Майкл Лернер, Ван Кампен Хайльнер та Чарлі Леман.

Але на цьому список досягнень Гіффорда явно не закінчується. Саме він є автором цілого ряду рибальських винаходів — «літаючих багорів», установників опорних міток, зірочок опору на котушках. До речі, Томас зробив використання повітряних зміїв на Атлантиці настільки поширеним, що частина істориків помиляються, стверджуючи, що саме Гіффорд і впровадив їх на просторах східного узбережжя.

Истории успеха и достижения знаменитых рыбаков планеты: Майкл Лернер

Майкл Лернер

Наступний наш герой — не просто чудовий рибалка, а й людина, яка зробила винятковий внесок в наукову область риболовлі. Лернер вважав за краще вирушати «на справу» разом зі своєю дружиною. У пошуках чорного і смугастого марліна, тунця і риби-меч подружжя дослідило величезні акваторії поблизу Нової Зеландії, Австралії, Чилі, Перу, Біміні і Нової Шотландії.

Обов'язково варто згадати, що Майкл Лернер — засновник International Game Fish Association. Також він керував фінансуванням і організацією наукових експедицій Американського музею природної історії в Кейп-Бретон, Біміні, Австралію, Нову Зеландію, Перу, Чилі та Еквадор. Внесок Лернера що в морську науку, що в збереження навколишнього середовища буде по-справжньому неоціненним.

Истории успеха и достижения знаменитых рыбаков планеты: Курт Гоуди

Курт Гоуді

Чи можна бути одночасно талановитим диктором і пристрасним рибалкою? Це питання потрібно задати Курту Гоуді, який відомий також як «офіційний голос» Red Sox. За власними спогадами Курта, чоловік встиг навчитися морській рибній ловлі нахлистом ще за часів, коли працював диктором «янкі». Гоуді довелося жити з командою в Санкт-Петербурзі (Флорида, США ), де він і відточував свою майстерність. Вже в Саратосі, супроводжуючи Red Sox, чоловік перейшов на тарпон і снук.

Чим рибалки, професіонали, спортсмени та аматори з усього світу все ще вдячні Курту Гоуді? Вважаємо, що необхідно згадати відразу про дві речі:

  1. Зробив змагання з форелевого лову базовою дисципліною у Всесвітньому риболовецькому спорті.
  2. Створив перше на телебаченні рибальське шоу «американський спортсмен». У цьому знадобився минулий досвід роботи диктором. Гоуді особисто вів свою програму протягом двадцяти років. У напарники запрошував сотні знаменитостей, включаючи і зовсім несподіваних гостей.

Так вийшло, що Гоуді, з одного боку, прославився як титулований спортивний коментатор, володар численних нагород. Але з іншого боку ця людина — шанований світовий рибальський авторитет. Повсюдним визнанням Курт зобов'язаний, в тому числі, особистому внеску в популяризацію риболовлі і дбайливого ставлення до навколишньої природи.

Истории успеха и достижения знаменитых рыбаков планеты: Тэд Уильямс

Тад Вільямс

Наступна «рибальська легенда» теж пов'язана зі світом спорту. І мова піде про відомого бейсболіста Теда Вільямса — за сумісництвом одного з найзнаменитіших прісноводних і морських рибалок всіх часів і народів. Інтерес до риболовлі Тед вперше відчув у Флориді, де служив льотчиком-винищувачем в роки Другої світової.

Що ж стосується конкретно рибальської кар'єри, Теду «малюкові» Вільямсу вдалося виловити практично «все, що плавало». Тим не менш, своїми найзначнішими особистими досягненнями він називав топ-3 — тарпона, атлантичного лосося і бонфіша. У рибалки було і цікаве професійне хобі-величезна колекція рибальського спорядження. У ній можна було знайти найхимерніші зразки вудок, котушок, приманок та інших важливих пристосувань.

Истории успеха и достижения знаменитых рыбаков планеты: Martin Arostegui

Martin Arostegui

Асоціація Спортивного рибальства (IGFA) має власну думку щодо найщасливішого рибалки в історії. Об'єднання називає ім'я Martin Arostegui, якому належить відразу 326 світових рибальських рекордів! Можна подумати, що перед нами спортсмен, який присвятив все життя рибальству. Але це твердження далеко від істини! Насправді ж Мартін-лікар, а не професійний рибалка. Ловля риби і в'язання мушок для рекордсмена — це улюблене хобі. А ось із способів лову він безапеляційно воліє Нахлист.

Истории успеха и достижения знаменитых рыбаков планеты: Кевин Вандам

Кевін Вандам

Якщо ми будемо судити про успіх рибалки з боку фінансової складової, то найбільш підходящою кандидатурою стане саме Кевін Вандам. Відомий під псевдонімом KVD, це популярний учасник риболовних турнірів Bassmaster. Так, поєднуючи приємне з корисним, Кевін зумів заробити на своїх досягненнях і рекордах вже більше 6 300 000 доларів. І, зрозуміло, не збирається зупинятися на цій позначці!

Истории успеха и достижения знаменитых рыбаков планеты: Патрик Сибайл

Патрік Сібайл

Кажуть, що рибалки поділяються на два основних типи. Перші раз і назавжди концентруються на одному-єдиному виді риби. З кожним виїздом відточують майстерність і вдосконалюють свої вміння. Але є і такі Рибалки, хто ставить перед собою зовсім іншу мету: виловити якомога більше різних видів риб!

І що стосується другої групи, то безумовним лідером тут буде Патрік Сібайл. В особистій скарбничці француза вже більше 600 різних видів риб! Але і це тільки верхівка айсберга. Патрік встиг встановити близько 300 рибальських рекордів, спробувати себе в ролі письменника. А ще він чудово справляється з власним бізнесом — компанією Sebile Innovative fishing.

Истории успеха и достижения знаменитых рыбаков планеты: Кен Фрейзер

Кен Фрейзер

Говорячи про найщасливіших і видатних рибалок світу просто не можна не згадати ім'я Кена Фрейзера. Чим же він такий знаменитий? Так, в 1979 році канадському рибалці вдалося зловити гігантського Атлантичного тунця вагою в 678 кг. Рекорд канадця досі ніхто не зміг побити — не зустрічалися ще Thunnus thynnus масою понад 450 кг!

Чоловік зміг витягнути гіганта на вудку з котушкою багато в чому завдяки своєму величезному досвіду. На той щасливий момент Кен займався професійною ловом тунця кілька років поспіль. Рекорд надихнув рибалки на написання власної книги " Кен Фрейзер - 50 років риболовлі на тунця». І вона виявилася настільки затребуваною, що сьогодні продається вже в сімдесяти країнах світу.

Истории успеха и достижения знаменитых рыбаков планеты: Лаури Рапала

Лаурі Рапала

Може бути, самий-самий рибалка — це людина, якій вдалося створити щось абсолютно унікальне для світу рибальства? З цієї точки зору можна назвати фінського бізнесмена Лаурі Рапала. Він зміг винайти настільки ідеальний воблер, що пристосування його авторства успішно продається і до цього дня. П'ятдесят років без доопрацювань і оновлень - це теж справжній успіх!

На закінчення редакція worldbank.org.ua не може не згадати і про інших вражаючих уяву рибальських рекорди. Що стосується Сантьяго з "Старого і море", його досягнення повторив у 1992 році рибалка-любитель На ім'я Пауло Арім. Чоловікові вдалося здолати 635 — кілограмового Makaira nigricans-того самого блакитного марліна.

Але є й інші цікаві рекорди. Наприклад, у 2009 році японський рибалка Манабу Куріта витягнув 10-кілограмового форелевого окуня. Все б нічого, але спійманий Micropterus salmoides виявився справжнім довгожителем — вчені встановили, що рибі було без малого 77 років. А ось звання найсміливішого і безбашенного рибалки потрібно віддати Раймонду Хоутмасу. Чоловік здолав одну з найлютіших риб — Hydrocynus goliath. Озброєна 32 потужними зубами, тигрова риба-справжній монстр, який вільно полює на крокодилів!

Що стосується самої величезної риби-меч, то її виловив у водах Чилі рибалка Лу Марон. Улов був воістину королівським-4,5-метрова Xiphias gladius витягнула 536 кг! На жаль, історія не зберегла імені таїландського рибалки, витягнув гігантського прісноводного сома, якого тут же визнали самої величезної прісноводної рибою в світі. Видобуток вагою в 293 кг і довжиною 2,74 м назвали «ведмедем Грізлі». А ось саму величезну щуку зловив німець Лотар Льюїс. Чудо-риба важила 25 кг і була 152 см в довжину.

Хто знає, може бути, наступним в цьому почесному списку опинитеся саме ви! Так чому б не спробувати удачу?

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " історії успіху і досягнення знаменитих рибалок планети: відомий улов і рекорди» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «історія успіху», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.