Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Как стать успешным интернет-маркетологом в 2023 году?

Як стати успішним інтернет-маркетологом в 2023 році: поради від тих, у кого вийшло

Яким повинен бути інтернет-маркетолог в 2023 році, щоб виявитися успішним і затребуваним? Мінімальний обсяг навичок, поширені міфи і реально робочі поради

Інтернет - Маркетинг увійшов в топ найбільш затребуваних спеціальностей 2023 року. Редакція WorldBank вже з'ясувала, чому. По-перше, Бізнес продовжує масово переходити в інтернет. Сьогодні важко уявити компанію без власного сайту і присутності в соцмережах. По-друге, бізнес з кожним роком нарощує бюджети, що виділяються на інтернет-рекламу. А значить, разом з ними зростають зарплати фахівців. По-третє, в професію як і раніше низький поріг входу. Ви можете отримати цінну підготовку навіть зовсім безкоштовно. В кінці матеріалу ми обов'язково розповімо, як!

Успешный интернет-маркетолог в 2023 году: какой он?

Успішний інтернет-маркетолог у 2023 році: який він?

Інтернет-маркетолог сьогодні — це багатофункціональний фахівець, здатний розробляти і реалізовувати різноманітні маркетингові стратегії в цифровому просторі з метою залучення і утримання клієнтів, підвищення продажів і зміцнення бренду. VC.ru поділилися, що обов'язково повинен вміти професіонал у 2023 році.

Hard skills (технічні навички):

 • Ключові знання основ і принципів маркетингу;
 • Здатність до обробки та аналізу даних, використання цієї інформації для створення та оптимізації стратегій;
 • Володіння додатками, інструментами для аналізу аудиторії та ринку, включаючи Яндекс .Метрика, Google Analytics;
 • Досвід роботи з платформами CMS, CRM, системами автоматизації;
 • Глибокі знання з кожної зі спеціалізацій: SEO, РРС, SMM, e-mail маркетинг, контент-маркетинг, інфлюенсер-маркетинг, Відео-маркетинг, продукт-маркетинг, веб-дизайн, Копірайтинг;
 • Знання державних законів, прав, норм, що регулюють захист даних, рекламу, авторські права та сам Інтернет-маркетинг.

Soft skills (м'які навички):

 • Творче мислення: візуальний смак, здатність видавати оригінальні ідеї і генерувати унікальний контент, привабливий для цільової аудиторії;
 • Спілкування: ефективне спілкування з командою, керівництвом, партнерами та колегами;
 • Здатність до командної роботи: продуктивна співпраця з фахівцями різного порядку;
 • Самопрезентація: вміння представити свою роботу, розповісти про власні виняткові достоїнства;
 • Тайм-менеджмент: здатність якісно виконати завдання в строк, розставити пріоритети;
 • Швидка адаптація до змін в індустрії, алгоритмів пошукових систем і соцмереж.

Meta skills( глобальні навички):

 • Стратегічне мислення: розробка довгострокових планів і здатність бачити всю картину;
 • Відповідальне прийняття рішень: обґрунтовані дії та команди в умовах кризи, невизначеності та дефіциту часу;
 • Управління проектами: від планування до координації та контролю;
 • Безперервне професійне самовдосконалення: постійне поліпшення навичок і компетенцій, відстеження трендів.

Какие интернет-маркетологи действительно востребованы: взгляд работодателя

Які інтернет-маркетологи дійсно затребувані: погляд роботодавця

Видання Forbes звернулося до компаній-роботодавців з метою з'ясувати, якого саме фахівця вони хотіли б бачити своїм інтернет-маркетологом:

 1. Він вміє рахувати . Володіє хоча б базовими даними в сфері статистики. І розуміє, що прораховувати потрібно кожну свою ініціативу.
 2. Він розуміє бізнес-метрики. знає, як розраховується вартість залучення одного клієнта (customer Acquisition Cost) і кількість грошей, яке даний клієнт принесе бізнесу (Lifetime Value). 
 3. Він технічно грамотний . Здатний вирішити базові технічні завдання на зразок настройки автоворонкі листів або підключення Google Analytics власними силами.
 4. Він приймає рішення лише на основі даних . І оперативно, так як показники рекламної кампанії можуть змінитися кілька разів протягом одного тільки дня.
 5. Він вміє продуктивно працювати з колегами.  як з внутрішніми командами, так і з зовнішніми підрядниками.

Наскільки ви хороші: три головних випробування для інтернет-маркетолога

Анна Морозова, операційний директор Aitarget, експерт проекту Forbes for Business, ділиться, які випробування сьогодні влаштовують для кандидатів провідні компанії:

 1. Завдання на цифри з простими розрахунками. від відсотків і пропорцій до розрахунку конверсії на різних етапах воронки. Ідеальний інтернет-маркетолог не боїться цифр.
 2. Рішення конкретного кейса . Показує, як людина мислить і чим керується в прийнятті рішень.
 3. Перевірка навичок ділової комунікації та здатності до командної роботи . Випробування перевіряє, чи може кандидат спілкуватися конструктивно, вибудовувати крос-функціональні відносини з колегами. 

«також я цікавлюся наявністю сертифікатів з інтернет-маркетингу. Майже у всіх популярних соціальних платформ є навчальні програми, за результатами проходження яких можна здати тест і отримати сертифікат (наприклад, у Facebook - Facebook Blueprint). Також є різні курси з сучасного маркетингу на освітніх платформах. Наявність сертифікатів говорить про те, що людина хоче краще розбиратися в своїй справі і освоювати нове" (Анна Морозова).

Три мифа об успешном интернет-маркетологе: как все на самом деле?

Три міфи про успішного інтернет-маркетолога: як все насправді?

Джерело Skillbox ділиться головною проблемою галузі інтернет-маркетингу — насправді вона сповнена некваліфікованими фахівцями, які проголошують себе експертами, подивившись один-єдиний відеокурс. Такі гуру не вміють користуватися аналітикою, не знають про сегментацію ринку, виділяють цільову аудиторію «на око». Як підсумок-неякісні прогнози і злив бюджету роботодавця.

Все це веде до появи дуже стійких, але абсолютно невідповідних реальності міфів про діджитал-маркетинг:

 1. Успішних інтернет-маркетологів дуже багато, куди вже мені!  ми з'ясували, що багато якраз-таки некваліфікованих працівників, а універсальних професіоналів — навпаки, дефіцит. Якщо ви знаєте всі способи залучення трафіку, стежте за трендами і постійно Вчіться, у вас всі шанси стати кращим.
 2. Щоб стати успішним, мені потрібно весь день сидіти за комп'ютером і налаштовувати одноманітні завдання.  навпаки! У діджитал-маркетингу успішні ті, хто ставиться до роботи творчо, вміє і любить експериментувати. А для всього іншого вже є сервіси автоматизації.
 3. Успішний інтернет-маркетолог — це завжди креативний персонаж.  насправді творчість — чудовий, але не обов'язковий допоміжний фактор. Ваше основне завдання як фахівця-гранично чітко і максимально таргетовано направити ключове повідомлення цільової аудиторії.

Олена Рак , викладач курсу "Інтернет-маркетинг" в школі Hillel, ділиться справжнім набором якостей успішного діджитал-маркетолога:

 • Він хороший аналітик. вміє працювати з даними і аналізувати їх. Особливо важливий аналіз конкурентів: показати клієнту, що його конкурент в чомусь краще-і саме ви зможете це виправити на користь свого роботодавця.
 • Він вміє і любить спілкуватися. інтернет-маркетолог працює з усіма відділами компанії і знає, як знайти підхід до кожного з колег.
 • Він постійно моніторить ринок і тренди. тому на всі зміни реагує оперативно.
 • Він вміє все! тобто, розбирається в контекстній рекламі, просуванні в Інтернеті, SMM, SERM, PR, програмуванні, додатках отримання та аналізу даних. Без розуміння, як все це працює, не вийде скласти стратегію просування і взагалі стати успішним.
 • Він створює робочі стратегії. а для цього необхідно добре знати SWOT-аналіз, customer journey map, місячну аналітику, LTV, RFM і Churn rate.

І, нарешті, інтернет-маркетолог ніяк не зможе стати успішним, якщо він не любить свою роботу!

10 советов, как стать успешным интернет-маркетологом

10 порад, як стати успішним інтернет-маркетологом

Ігор Манн за статистикою один з кращих маркетологів в країнах СНД і на східному узбережжі США . Як йому це вдалося? Експерт поділився десятьма лайфхаками, які допомогли йому стати успішним.

1. Працюйте за знання. Навіть безкоштовно!

Ігор Манн зізнається: вперше потрапивши у світ інтернет-маркетингу, він нічого про нього не знав. Навіть про те, що Google - найбільша пошукова система в світі. Але був точно впевнений, що десь є маркетологи, які на раз-два розбираються в цьому.

Ігор не полінувався прямо з пошуковика виписати сотню компаній, що займаються просуванням в Інтернеті, а потім вибрати з них топ-20 кращих. Потім він зв'язався з керівниками фірм з пропозицією: "я буду працювати на вас безкоштовно в обмін на знання!»

І здивувався числу позитивних відгуків. Все, що залишалося, — тільки вибрати час початку роботи. Ось так зовсім безкоштовно можна отримати цінну підготовку за професією від кращих!

2. Платіть за хороші приклади

Запустивши свій перший сайт, ігор Манн вибрав кращу SEO-компанію на той момент з тих, що були в топах пошукових систем. Він заплатив фахівцям за оптимізацію, а ті поділилися своїми хитрощами відразу на прикладі сайту. Такий досвід, до речі, можна використовувати не тільки з SEO, але і в контент-маркетингу або SMM.

3. Приступайте до справи якомога раніше

Практика, практика і тільки практика. Поки ви просто вчитеся і аналізуєте, ви ще ніякий не фахівець. Стати маркетологом можна, тільки перейшовши з теорії на практику. Тому якомога швидше Створіть свій сайт і спробуйте продати його власними силами. Не страшно, якщо з першого разу нічого не вийде. Мета експерименту в іншому-відчути на собі всю внутрішню кухню.

4. Ніколи не бійтеся сісти в калюжу

Інтернет-маркетинг — живий світ, який дихає, росте і нескінченно змінюється. Тут немає однозначно правильних рішень або догм, які будуть правильними завжди. Це незвідане поле, де ви стаєте успішними тільки дорогою власних помилок. Так будьте гнучкими, тренуйте структурне мислення і вчіться аналізувати всю цінну інформацію.

5. Гарненько почистіть свої соцмережі

Приберіть блогерів, магазини, паблік і все, що приносить мало користі. Замість цього складіть список галузей, в яких дійсно хочете розвиватися, знайдіть в кожній з них провідних фахівців і підпишіться на їхні блоги. Але мало дивитися ролики або читати пости. З'ясуйте, звідки ці люди беруть свої знання-завжди знайомтеся з книгами, статтями, семінарами та іншими джерелами, на які ці профі посилаються.

6. Не бійтеся набридати!

Щось незрозуміло? Так запитайте! Не чекайте, що хтось прийде і пояснить, розкладе по поличках. Не соромтеся питати, якщо вам самим це ніяк не з'ясувати і не розібратися. Так ви демонструєте не брак знань, а, навпаки, тягу до них. Людям приємно, що ви вважаєте їх експертами і звертаєтеся за порадами (звичайно, в міру).

7. Експериментувати. Завше

Беріться за проекти, де немає однозначних рішень. Це прекрасне поле для експериментів. І унікальна можливість виділитися серед колег. Ставте маркетингові експерименти, і це ніколи не буде марним — при будь-якому результаті ви завжди отримаєте нові знання. А то і революційні відкриття, які перевернуть уявлення про маркетинг.

8. Освоюйте все нові і нові напрямки

Щоб справді конкурувати з найкращими, ви повинні бути універсальним спеціалістом. Не зупиняйтеся на чомусь одному. Розібралися в просуванні? Попереду вас чекає оптимізація, конверсія, Копірайтинг, лінкбілдінг, контент-мейкінг.

9. Не шкодуйте грошей на якісне Освіта

Особливо, якщо це ексклюзивні семінари або зустрічі з експертами, які без скромності можуть назвати себе гуру у вашій сфері. Заради таких заходів не страшно відмовитися від всіх своїх планів і заплатити за знання будь-які гроші!

10. Спілкуйтеся з експертами якомога більше

Ігор Манн знаходить, що один з найкращих джерел знань — це конференції та тренінги галузевих фахівців. Якщо інтернет-маркетолог жадає бути успішним, він обов'язково повинен моніторити такі заходи і брати в них активну участь.

«Скажу по правді, тоді я багато чого не розумів, так як на виступах завжди використовувався професійний сленг. Тому я завжди зупинявся в готелі, в якому проводилася конференція , і по її закінченню приходив і крутився в барі стільки, скільки вистачало сил.

Кожен раз, як я бачив, що в бар заходив Виступаючий, я знайомився з ним, дякував за цікавий доповідь і пропонував його пригостити пивом або вечерею (в Америці немає нічого такого в тому, якщо хтось пригостить Вас вечерею або напоєм).

Ця тактика допомогла побудувати дружні відносини з багатьма СЕО-експертами - ми ставали друзями і тепер я міг вільно звертатися до них з будь-яких питань»  (Ігор Манн).

Отже, який же він, сучасний успішний інтернет-маркетолог? Команда WorldBank встановила, що це фахівець, який добре розбирається в системах аналітики, розробці фірмового стилю, володіє базовими фінансово-економічними знаннями. Він уявляє, звідки залучати трафік (і як це зробити), продуктивно взаємодіє з відділом продажів. Тут завжди будуть цінуватися ті, хто любить і вміє експериментувати, постійно вчитися, не боїться пробувати нове, готовий змінюватися і адаптуватися під динамічний світ інтернет-маркетингу. 

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал» як стати успішним інтернет-маркетологом в 2023 році: поради від тих, у кого вийшло " виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «Маркетинг», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.