Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

В ходе исследования вакцины Moderna пациенты сами брали у себя кровь

в ході дослідження компанією Moderna вакцини пацієнти самі брали у себе кров

Для прискорення процесу дослідження антитіл, в новому дослідженні бустера проти COVID-19 від компанії Moderna, пацієнти можуть самостійно брати у себе кров на аналіз

Зазвичай дослідження на антитіла вимагає одного або навіть декількох звернень в клініку, щоб взяти кров на аналіз. Це вимагає часу, планування та логістики. У новому дослідженні бустера проти Covid-19 , пацієнтам запропонували самостійно брати у себе кров, про це повідомив новинний портал The Verge 3 серпня 2022 року.

Moderna проводить дослідження, яке заміряє рівень антитіл у пацієнтів, які отримали три вакцини проти COVID-19 Moderna (серія з двох уколів і бустерна Вакцина ) і порівнює з результатами пацієнтів проти трьох доз вакцини Pfizer .

Учасникам дослідження було відправлено керівництво до TAP II, виробленого компанією YourBio. Судячи з відео на веб-сайті компанії, людям потрібно розігріти місце, на яке пізніше буде наклеєно пластиковий пристрій, що має зверху поршень і трубку для збору крові, що йде по всьому пристосуванню. Людині потрібно тільки натиснути на поршень, як кров почне заповнювати трубку. Пристрій на даний момент можна використовувати тільки для дослідницьких цілей і не схвалено Управлінням з контролю за продуктами і ліками.

У інших компаній теж є подібні пристрої для самостійного забору крові. Drawbridge OneDraw, подібне TAP II, теж було використано в дослідженні, яке перевіряє рівень антитіл до коронавірусу.

Для участі в дослідженні Moderna було зареєстровано понад 800 осіб. Кожен з них використовував пристрій TAP II для забору крові в домашніх умовах. Зразки крові були зібрані при реєстрації в дослідженні, через місяць після початку, і ще раз через два місяці. Результати дослідження показують, що ті, хто отримав три щеплення від Moderna мають більш високий рівень антитіл, ніж ті пацієнти, хто отримав три щеплення від Pfizer.

Дослідження зацікавило Moderna фінансувати його. Поки воно не пройшло рецензування. Але крім тих результатів, які були отримані вченими, слід ще один висновок – пристрій для самостійного забору крові може бути популізовано. Основною складністю досліджень є неявка випробовуваних на наступні етапи забору крові. Пристрої для самостійного забору крові полегшують це завдання.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що дослідження довели, що обмеження поїздок запобігатимуть швидкому поширенню нових варіантів COVID-19.